Jemelka? Jílek slýchá, že se kolem něj manažeři točí, ale nic konkrétního prý na stole není. Ani Sparta...

Jemelka? Jílek slýchá, že se kolem něj manažeři točí, ale nic konkrétního prý na stole není. Ani Sparta...

Protože už hanácké áčko nedisponuje Romanem Hubníkem, který se rozloučil s profesionální kariérou, kdyby odešel také čerstvě sedmadvacetiletý reprezentant Václav Jemelka, zřejmě by to byl problém.

Zrzavý zadák byl dlouhou dobu spojován s příchodem do Viktorie Plzeň, jenž však nakonec vsadila na levnější variantu, jíž se stal Mohamed Tijani.

A byť měla v poslední době do hry o získání bývalého obránce belgického Leuvenu vstoupit i Sparta, všechny zájemce by mohla odradit údajná požadovaná cena 23 milionů korun.

"Nemám žádné informace o tom, že by odcházel. Samozřejmě slýchám, že se kolem něj manažeři točí, ale nic konkrétního se v tomto směru neděje," citoval web sport.cz slova hlavního trenéra Václava Jílka.

V podobném duchu hovořil o rodákovi z Uničogva, jenž má na dotyčné adrese kontrakt do léta 2024, také sportovní manažer Ladislav Minář, jenž zodpovídá za přestupovou politiku Sigmy už celou řadu let.

"O zájmu ze strany jiných klubů se v médiích píše, ale aktuálně žádná konkrétní jednání o Václavu neprobíhají. Po prodloužené dovolené kvůli repre se zapojí do přípravy s mužstvem v pondělí a počítáme s ním pro nadcházející sezonu. Přestupové okno je však samozřejmě otevřeno až do září a situace se může v průběhu času změnit," uzavřel na sport.cz funkcionář olomoucké značky.

Pro pohodu nových hráčů Viktorie je dobré, že se gólově prosazují. Naposledy to v celé parádě odnesly Karlovy Vary