Slavia by byla pořád zajímavá, nezastírá Vlkanova, nicméně podle posledního vývoje spíš směřuje do MLS...

Slavia by byla pořád zajímavá, nezastírá Vlkanova, nicméně podle posledního vývoje spíš směřuje do MLS...

Malý velký muž hradeckého fotbalu Adam Vlkanova už je spojován s odchodem z východních Čech pořádně dlouho, s tím, že nejprve s v jeho souvislosti skloňovali tuzemští obři jako Slavie či Plzeň.

"Kontakt se Slavií tam byl, nějakou nabídku dali, ale nakonec se nedohodli s Hradcem. Jestli nějaký kontakt ještě pokračuje, tak o tom přehled nemám. Vím jenom to, že zájem mají další týmy v Česku i v zahraničí. V tuhle chvíli čekám, co se bude dít a jestli to někam dopadne. Nějaké věci mě ale zklamaly. Dál bych to nerozebíral. Samozřejmě Slavie by byla pořád zajímavá, protože hraje o ty nejvyšší příčky. Každý chce hrát o titul, což v Hradci není úplně reálné. Chápu, že mám rok do konce smlouvy a nechtějí to přepálit. Myslím ale, že by museli ještě něco přidat. Vedení Hradce má nějakou hranici, pod kterou nepůjde. Pokud by mělo k dohodě dojít, musely by se obě strany společně na tu hranici dostat. Já si zase říkám, vezmu o trochu méně, nebo potom nic. Je to těžký, ale to už si každý musí vyhodnotit sám. Já do toho nemůžu zasahovat a už pouze čekám, co bude," přiznala v interview pro idnes.cz dlouholetá opora Hradce, jež si v minulosti krátce vyzkoušela i dres Bohemians Praha či Čáslavi.

Momentálně je svěřenec Miroslava Koubka spojován zejména s odchodem za hranice rodné země a to až do Major League Soccer. Klub St. Louis City, kam zapluje Tomáš Ostrák, to není, jednalo se s jinou zámořskou značkou...

"Mohu potvrdit, že se to řeší. Rozhodně je to zajímavé. Finančně to odpovídá velkým klubům u nás v Česku. Už jsem například volal s jedním sportovním ředitelem tamního klubu. Opravdu to vypadá, že zájem je. Pro mě by to bylo hodně zajímavé a určitě bychom do toho s rodinou šli. Žena by s malou přijela hned, jak bych tam zařídil bydlení. Moje angličtina není úplně nejlepší, ale domluvím se a řediteli jsem rozuměl. Jen ty jejich časy pro mě nejsou ideální. Ale pochopili jsme se, proto myslím, že se domluvit dokážu," uzavřel na portálu idnes.cz čerstvý reprezentant Vlkanova.

Smolař? To je možná u Hovorky ještě slabé slovo. Sešívaný stoper je rád za rychlou a úspěšnou operaci...

Zdroj: idnes.cz