Čech už Chelsea radit nebude: S novým vlastníkem cítím, že je ten správný čas na odchod z mé pozice

Čech už Chelsea radit nebude:  S novým vlastníkem cítím, že je ten správný čas na odchod z mé pozice

Petr Čech (40) ukončil své funkcionářské působení ve strukturách londýnské Chelsea, kde v posledních třech letech pracoval jakožto poradce sportovního a technického úseku.

Jeho prvořadým úkolem bylo propojování prvnímu týmu ze Stamford Bridge s mládežnickou akademií Blues.

To, že jde o loučení, potvrdil jak sám někdejší brankář české reprezentace, tak jeho agentura Sport Invest, nemluvě o novém majiteli Toddu Boehlym.

Čech tak napodobil manažerku Marinu Granovskou, jež měla u šestinásobného šampiona Premier League na starosti obchodní stránku.

"Vykonávat onu roli pro mě bylo obrovským privilegiem. S novým vlastníkem cítím, že je ten správný čas na odchod z mé pozice. Jsem potěšen, že je klub po převzení nového majitele ve výborné pozici," zaznělo z úst někdejší jedničky Blšan, Sparty, Rennes i Arsenalu.

Chelsea se se svou ikonou loučí se vší parádou. "Petr je důležitým členem naší rodiny. Jeho rozhodnutí rozumíme a děkujeme mu za všechny zásluhy, které v rámci poradenství v technickém a sportovním úseku vykonal. Do budoucna mu přejeme jen to nejlepší," zaznělo z úst nástupce Romana Abramoviče na stránkách chelseafc.com.

Nejen Newcastle. Na jakých dalších dvou anglických adresách by rádi viděli co nejdříve kapitána české reprezentace?

Zdroj: chelseafc.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.