Hložek si musí pořádně odpočinout. Od všestranného mladíka se toho v Bay Areně opravdu nebude čekat málo...

Hložek si musí pořádně odpočinout. Od všestranného mladíka se toho v Bay Areně opravdu nebude čekat málo...

Německým králem posledních deset let je Bayern Mnichov, jehož šňůra úspěchů je fenomenální. Na serveru bundesliga.com vyšel materiál, který poukazuje na to, že když se bavorské sesazení za celé ty dlouhé roky nepodařilo Dortmundu, mohl by se o to pokusit Leverkusen.

Ten čeká na primát již téměř tři dekády a s hráči jako Florian Wirtz, Moussa Diaby, Patrik Schick, Iker Bravo či Adam Hložek by se mu to údajně mohlo podařit.

Jedním z pěti hlavních důvodů, které portál bundesliga.com zmínil, je nedávný příchod Adama Hložka ze Sparty, jenž dorazil do Bay Areny za sumu mezi 15 a 20 miliony eur.

Dle sportovního ředitele Bayeru Simona Rolfese je exsparťan hodně nebezpečným hráčem, který může doplňovat útok z pozice pod hrotem či z křídel. Další možnosti v útoku podle jeho slov dodává svou všestranností, síle a především vynikajícímu zakončení.

A co konkrétně se píše u našich západních sousedů? "Leverkusen musel uspět v hodně tvrdém boji nejlepších evropských klubů, aby svůj cíl získal. Navíc s ním podepsal dlouhodobou smlouvu až do roku 2027, čili na stejnou dobu jako Schick a Wirtz. Také je třeba zdůraznit, že i přes své statistiky je pořád teenagerem a už nějaký čas také reprezentantem své země. Řadu startů nasbíral právě po boku Schicka, s nímž si na hrací ploše velmi dobře vyhověli," zaznělo na bundesliga.com.

První duel léta 2022 může čekat momentálně odpočívajícího českého reprezentanta již 9. července proti Duisburgu. Záležet bude na rozhodnutí švýcarského trenéra Gerarda Seoaneho.

Je super, že tu budeme tři Češi, se kterými si můžeme říct něco česky a pokecat o naší zemi, hlásí z Jakarty Krmenčík

Zdroj: bundesliga.com