Ševci jednali velmi rychle a korektně a z Opavy získali defenzivní štít, v němž vidí velký potenciál...

Ševci jednali velmi rychle a korektně a z Opavy získali defenzivní štít, v němž vidí velký potenciál...

FC Trinity Zlín se pochlubil první posilou léta, jíž se stal čtyřiadvacetiletý kamerunský obránce či defenzivní záložník Joss Didiba, jenž dorazil do kádru Ševců z druholigové Opavy.

Ve Slezsku, kde měl původně kontrakt ještě na rok, si během dvou letech připsal 62 soutěžních startů a čtyři přesné zásahy. "S Jossem jsme jeho budoucnost řešili již v zimě, kdy vyjádřil přání odejít do ligy, ale nepřišla na něj žádná adekvátní nabídka a zadarmo jsme jej pouštět nechtěli. Každopádně jsme věděli, že se k jednáním o jeho odchodu v létě vrátíme, jelikož mu za rok v létě končila smlouva a její prodloužení nebylo pravděpodobné. I proto jsme se rozhodli jednat o jeho uvolnění. Jednání se Zlínem pak byla navíc velmi rychlá, korektní a podařilo se nám najít společnou řeč. Jossovi každopádně děkujeme za jeho služby, které tady odvedl a přejeme mu do další kariéry jen to nejlepší," nechal se slyšet sportovní manažer Opavy Jaroslav Kolínek.

Bývalý hráč Senice, jenž v minulosti prošel Perugií a okusil i mládežnickou akademii Juventusu Turín, by mohl nahradit v Baťově městě Cheicka Condeho, který se vydal před několika dny do Curychu.

"O Didibu jsme se zajímali již v minulosti a jsem velmi rád, že se nám nyní podařilo vše dotáhnout. Joss je hráč, který přichází po odchodu Condeho na pozici defenzivního záložníka. Své zkušenosti v mládí získával v italské Perugii a Juventusu Turín, takže v tomto hráči vidíme velký potenciál," neskrýval spokojenost generální manažer Zdeněk Grygera.

Nový svěřenec trenéra Jana Jelínka, jehož tým ve středu remizoval s Baníkem, by mohl v novém trikotu debutovat již druhý červencový den proti MFK Karviná.

Jovovič je opět v české lize: Měl jsem ještě nějaké možnosti, ale když šlo o Jablonec, tak jsem moc nerozmýšlel

Zdroj: fcfastavzlin.cz, sfc.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.