S řečmi o nároďáku chlapec přestřelil, míní Vízek o Krmenčíkovi. Na TOP 5 evropských lig podle něj nemá

S řečmi o nároďáku chlapec přestřelil, míní Vízek o Krmenčíkovi. Na TOP 5 evropských lig podle něj nemá

Expert Deníku Sport Ladislav Vízek považuje odchod svého oblíbeného útočníka Michaela Krmenčíka za překvapení, které nikdo nečekal.

"Už jen proto, že hrát v Indonésii jen tak někoho nenapadne. Co jsem však viděl Krmiho přivítání, asi jsou tam do fotbalu blázni. Na letišti to bylo docela velké. Persija je zřejmě nejoblíbenější klub v zemi, taková indonéská Sparta," napsal ve své glose pro Sport odborník.

Podle známého internacionála s dvouletou minulostí ve francouzské Ligue 1 půjde o hodně zajímavé angažmá. "Nicméně mám pocit, že se tím Krmenčík ztrácí ze světa. Možná zachytíme v televizi nějaké šoty, ale to bude tak všechno. Nikdo ho nebude mít na očích. A ty jeho řeči o reprezentaci. No, myslím, že chlapec přestřelil. Už vidím, jak si Jarda Šilhavý koupí mastnou letenku do Jakarty a na Strahově mu ji s lehkým srdcem proplatí. To asi těžko," zavěštil si v Deníku Sport bývalý reprezentant.

Krmenčík nicméně na své další zahraniční štaci po Belgii a Řecku může střelecky procitnout. "Dokonce to vzhledem k nízké úrovni ligy považuji za samozřejmé, ale progres ve výkonnosti se konat nebude. Nemá se tam jak zlepšit. Spíš celkově jen zhoršit. Přiznám se, že jeho odchodu do exotiky nerozumím. Chápu Ondru Kúdelu, jemu to přeju. Na závěr kariéry je to pro něj skvělé, ale Krmelec jde do Jakarty v plné síle, v devětadvaceti letech. ALe jestli se mají se Šilhavou rádi, tak to potom jo," doplnil ve Sportu bývalý ofenzivní hráč Dukly, s níž slavil hned tři tituly pro mistra Československa.

Tchán Vladimíra Šmicera chápe, že o všem rozhodla finanční stránka. "Jde o hlavní stimul, nejpádnější důvod. Nechtělo se mu o tom mluvit, ale proč ne. Kdyby byl upřímný, řekne to na férovku. Proč se stydí? Jeden čas jsem mu fandil a platí to pořád, proto doufám, že se v Indonésii rozstřílí. Bude hrát vedle prcků, měl by chytit slinu. V poslední době stály jeho výkony za starou bačkoru. Ve Slavii totálně zklamal. Kde jinde by měl dávat góly než v Indonésii. Přde lety jsem mu přál flek v TOP 5 evropských soutěžích, ale takové kvality jednoduše nemá," uzavřel na konto "Krmelce" Vízek, jehož stanovisko vyšlo v Deníku Sport.

Krejčímu bylo na Letné naznačeno, aby se poohlédl jinde a na rakouské soustředění Sparty už asi neodjede...

Zdroj: Deník Sport

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.