Weber zkouší na Střeleckém ostrově exslávistu z Vlašimi, který má nejvyšší čas a věk zamířit do první ligy...

Weber zkouší na Střeleckém ostrově exslávistu z Vlašimi, který má nejvyšší čas a věk zamířit do první ligy...

Dynamo České Budějovice už několik dní testuje šestadvacetiletého stopera Davida Broukala, jenž dorazil na jih země z druholigové Vlašimi, kde strávil poslední tři ročníky a v tom posledním naskočil do jednatřiceti zápasů.

Odchovanec Slavie, který si svého času krátce vyzkoušel i trikot Olympie Hradce Králové, nad zkouško na Střeleckém ostrově dlouho neváhal. Je to pro něj velká šance...

"Jedná se o odchovance Slavie, hrál stabilně druhou ligu ve Vlašimi, která byla z 80 procent složena z mateřských hráčů sešívaných. I v této konkurenci se prosadil a pravidelně podával výkony, které ho opravňují k tomu, aby to zkusil výš. Má nejvyšší čas a věk zamířit do první ligy," uvedl na jeho adresu sportovní ředitel Budějovic Milan Čadek.

Sám defenzivní fotbalista si dotyčné šance váží. "Dynamo je velká značka a samozřejmě si chci vyzkoušet první ligu. Cítím, že bych se měl posunout a zkusit novou výzvu," citoval web dynamocb.cz slova samotného zadáka, jenž nyní zkouší zaujmout trenéra Jozefa Webera.

Kvalita je zase trochu jinde, než tomu bylo v barvách FC Sellier & Bellot. "Kluky znám jenom ze hřiště, ale myslím, že tu bude dobrá parta. Na tréninku je to jízda. I fotbalově je vidět ten rozdíl mezi oběma soutěžemi," přidal Broukal, jenž by měl v sobotu proti Dukle odehrát kompletních 90 minut, po nichž se o jeho budoucnosti rozhodne.

Daněk o práci pod Priskem: S trenérem Jílkem to taky bylo hodně náročné, ale tady je to ještě o chlup intenzivnější

Zdroj: dynamocb.cz