Gólový Mihálik: Stoprocentně bych rád zůstal v Plzni. Nezbývá, než na každém tréninku dokazovat, že sem patřím

Gólový Mihálik: Stoprocentně bych rád zůstal v Plzni. Nezbývá, než na každém tréninku dokazovat, že sem patřím

Ofenzivně laděný Ondřej Mihálik dělá v posledních dnech a týdnech všechno pro to, aby už nemusel putovat nikam na hostování a jeho domovská Viktorie si ho ponechala.

Skóroval jak proti Klatovům, tak proti Karlovým Varům i Slovanu Bratislava a pro Michala Bílka je doposud příjemným překvapením.

Tím spíš, že pod jeho předchůdci Adrianem Guľou ani Pavlem Vrbou se v Doosan aréně neprosadil a musel akceptovat zapůjčení v Dynamu České Budějovice.

To, že musí opravdu dřít, s ním nic nedělá. "Nejsem zrovna typ, který by s tím měl problém. Mám spíš předpoklady běžecké než silové, zvládám to celkem dobře," ozřejmil v rozhovoru pro idnes.cz "Pišta".

Nevadí mu ani změna postu. "V minulosti jsem skoro vždy hrál na pozici hrotového útočníka, teď v Budějovicích někdy i na podhrotu. Je pravda, že z křídla jsem toho moc neodehrál. Ale v minulých letech ano, takže mi je jedno, na jakém postu nastoupím. Hlavně, když to bude prospěšné pro tým," doplnil na portálu idnes.cz sedmadvacetiletý hráč.

Mistr však během léta zbrojí a v kádru je docela přetlak. "Konkurence je obrovská. Přišel jsem makat a bojovat o to, abych se v něm pro příští sezonu udržel. Nezbývá, než na každém tréninku dokazovat, že sem patřím. A jsem rád, že mi to teď v přípravě gólově jde. Stoprocentně bych rád zůstal v Plzni, zase bojoval o titul. Ale je to jen na trenérech, jak kádr poskládají. Na mně je jen to, abych pracoval a dokazoval trenérům, že na to mám," uzavřel idnes.cz citovaný Mihálik, jenž v minulosti prošel také Alkmaarem i Jabloncem.

Jak zrušit 2. ligu? Nařídit jí v krizi umělé vyhřívání. Stane se přeborem ligových béček? LFA dala efotbalu za pravdu!

Zdroj: idnes.cz