Nečekaná prohra s Vyškovem? Sigmě nešly nohy a byla lehkovážná v pokutovém území. Jílek z toho ale drama nedělá

Nečekaná prohra s Vyškovem? Sigmě nešly nohy a byla lehkovážná v pokutovém území. Jílek z toho ale drama nedělá
OBSAHUJE VIDEO

Tento týden přinesl v rámci přípravného kolotoče i dvě překvapení na úkor prvoligových celků. Zatímco Teplice nestačily na Varnsdorf 2:3, Sigma podlehla stejným způsobem Vyškovu.

První duel léta 2022 tak hanáckému souboru jednoznačně nevyšel. Premiéru si ve Slatinicích přitom odbyly hned tři nové akvizice.

Poprvé se v modrém trikotu trefil Filip Zorvan a premiérové starty si připsali Martin Košťál i Lukáš Vraštil, s tím, že si oba vyměnili kapitánskou pásku. Debutovali také Tomáš Digaňa a Denis Ventúra.

Kouči Václavu Jílkovi naopak chyběli reprezentanti svých zemí Florent Poulolo, Václav Jemelka a Juraj Chvátal, kteří do tréninku naskočili až v závěru týdne.

Jak vše viděl sám hlavní kouč? "Zápas splnil přesně ta očekávání, která jsme od něj měli. Hráli jsme s kvalitním druholigovým soupeřem. Některé hráče jsme záměrně dali do pozic, v nichž jsme je chtěli vidět. Někteří to zvládli lépe, jiní hůř. Zápas zapadal do kondičního bloku, který byl extrémně náročný, nohy nám úplně nešly. Přidali jsme taky lehkovážnost v předbrankovém prostoru, a pak je z toho takový výsledek. Nedělal bych z toho ale v tuhle chvíli nějaké drama. Víme, koho jsme měli na hřišti. Nebylo tady asi sedm hráčů, kteří by jinak nejspíš nastoupili," obhajoval neúspěch bývalý trenér Sparty, jehož vyjádření vyšlo na sigmafotbal.cz.

První červencovou sobotu bude mít jeho Sigma velmi výživnou - dopoledne změří síly s Prostějovem a odpoledne vyzve Žilinu.

Zdroj: sigmafotbal.cz