Majitel Citizens buduje fotbalové impérium. Kupuje již jedenáctý klub...

Majitel Citizens buduje fotbalové impérium. Kupuje již jedenáctý klub...

City Football Group, jejíž vlajkovou lodí je Manchester City, si brousí zuby na další klub. Tím by mělo být italské Palermo, které by se stalo již jedenáctým celkem, této společnosti.

Mansour bin Zayed Al Nahyan založil City Football Group společně s Khaldoonem Al Mubarakem v roce 2013 a od té doby se výrazně rozrostli o několik klubů po celém světě.

Společnost vlastní kluby po celém světě. Do její stáje patří Manchester City, Girona, Troyes, Lommel, Melbourne city, Montevideo City Torque, Mumbai City, Sichuan Jiuniu a Yokahama F. Marinos.

Do této společnosti by mělo zamířit i Palermo, jež se potýkalo s nevalnou finanční situací, avšak dnes se opět snaží obnovit zašlý lesk.

Jedná o italský celek s bohatou historií. Založen byl v roce 1900 a v Itálii má velkou tradici.

Sicilský celek, který dostal do velkého fotbalu hvězdy jako Paulo Dybala, Javier Pastore či Edinson Cavani, byl však 18. října 2019 kvůli ekonomickým potížím rozpuštěn.
Zpět se klub vrátil pod názvem Palermo SSD a začal hrát ve 4. italské lize.

Postupnými krůčky se nyní snaží opět dostat pod září reflektorů a díky třetímu místu z uplynulé sezony, započne tunásledující í v druhé italské nejvyšší soutěži.

Server Goal pak přišel s informací, že vlastník Manchesteru City a dalších 9 klubů po celém světě získá v italském celku 80 %, které jej přijdou na 12-13 milionů eur.

A že City Football Group s nákupem klubů nekončí je zřejmé, i ze zájmu o nizozemský celek NAC Breda.
S tím však mají problém fanoušci nizozemského celku. Ti rozpoutali vlnu nevole, natoli silnou, že z potenciálního obchodu sešlo.

Podobně jako projekt Red Bullu, i City Football Group se snaží vytvořit síť fotbalových klubů po celém světě, z čehož samozřejmě bude těžit především Manchester City.

Zdroj: Goal.com

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.