Vrátil se fotbalově jiný hráč. Vím a sám v sobě cítím, že týmu mám co dát, neskrývá sebevědomí Valenta

Vrátil se fotbalově jiný hráč. Vím a sám v sobě cítím, že týmu mám co dát, neskrývá sebevědomí Valenta
OBSAHUJE VIDEO

Novou čtyřletou smlouvou v kapse disponující Matěj Valenta byl mimo sešívaný trikot tři a půl roku. Návratu do Vršovic si mimořádně váží a užívá...

"Splnil se mi sen. Vždycky jsem se chtěl vrátit. Slávista jsem odmala. Ani se mi tomu nechce věřit, je to neskutečný pocit," rozplýval se nový svěřenec Jindřicha Trpišovského, jenž má za sebou štace v Ústí nad Labem a Českých Budějovicích.

Jaký Matěj Valenta se slavnému "S" vůbec vrátil? "Rozhodně starší, zkušenější a trochu bez vlasů. Dospěl jsem, dva roky v Budějovicích mi do života daly strašně moc. Všem v Budějovicích bych chtěl poděkovat a teď už se těším na to, co mě čeká tady," přidal na webu slavia.cz pracovitý záložník.

S čím přichází zpátky na klubovou adresu, jež ho vychovala? "Vracím se s tím, že mám rozhodně větší šanci na to, abych nastupoval. Chci hlavně pomoct týmu vyhrávat. Pro mě byl tým vždycky na prvním místě. Moc se těším na zaplněný Eden, to je můj sen už odmala," nechal se slyšet kolega Traorého, Ševčíka, Provoda a spol.

Do úplně neznámého prostředí nepřišel. "Je to pár kluků, kteří mě zažili, třeba Přéma Kovář nebo Bóřa. Vrátil se fotbalově jiný Vali. Já se na to jenom těším. Vím a sám v sobě cítím, že týmu mám co dát," doplnil sebevědomě naladěný fotbalista.

A co vše ho čeká ve zbytku rakouského soustředění? "Těším se zápasy, to je nejvíc, co hráč může zažít. Nejvíc se pak těším do Edenu, protože jsem tam prakticky vyrostl, jsme z Vršovic. V základní sestavě jsem v Edenu odehrál jen jeden zápas," připomněl na stránkách slavia.cz dvaadvacetiletý středopolař.

Jak zrušit 2. ligu? Nařídit jí v krizi umělé vyhřívání. Stane se přeborem ligových béček? LFA dala efotbalu za pravdu!

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.