Markovič je skvělý kluk. Myslím si, že budeme tvořit dobrou brankářskou dvojici, hlásí z Pardubic Budínský

Markovič je skvělý kluk. Myslím si, že budeme tvořit dobrou brankářskou dvojici, hlásí z Pardubic Budínský

V Ostravě se brankářskou jedničkou nestal, nyní se o to pokusí v Pardubicích, kam ho Baník zapůjčil pro nadcházející soutěžní ročník 2022/2023. Řeč je o zkušeném slovenském gólmanovi Viktorovi Budinském, jenž si zatím na svou východočeskou misi nemůže stěžovat...

"Líbí se mi tu hodně. Pardubice jsou pěkné město. S manželkou jsme si našli pěkné bydlení a pomalu se to tu snažíme poznat. Co se týká klubu, tak jsem zatím také velmi spokojený. V týmu všechno funguje výborně a těším se na sezónu," uvedl v interview pro stránky fkpardubice.cz strážce svatyně.

Jeho konkurentem bude dvacetiletý mladík Jakub Markovič, který je kmenovým hráčem Slavie. "Je to skvělý kluk. Sedli jsme si a to je důležité. Charakterově a lidsky si rozumíme. Myslím si, že budeme tvořit dobrou brankářskou dvojici," zavěštil si na oficiálním webu FK gólman, jehož celek nestačil o víkendu na německý Fürth.

Nálada v mužstvu je ovšem i tak pozitivní. "Nálada v týmu je dobrá. V kabině jsme všichni naladěni na stejnou notu a věřím, že nám to zůstane. Sezóna bude dlouhá. Všichni chceme hlavně odvádět kvalitní výkony na hřišti," doplnil na fkpardubice někdejší brankář Vlašimi, Bohemians 1905 i Banské Bystrice.

Ve středu by se mohl dostat mezi tři tyče proti Mladé Boleslavi. "Bude to určitě náročný a těžký zápas. Mladá Boleslav je tým, který dlouhodobě hraje českou ligu na předních pozicích. Má své kvality a určitě nás hodně prověří. Věřím, že se na utkání dokážeme kvalitně připravit a odvezeme do Pardubic co nejlepší výsledek," uzavřel na fkpardubice.cz rodák z Banské Štiavnice.

Liberec napodobil Spartu se Sigmou a plácl si s českou jedničkou kurzového sázení. V čem je Slovan naprostým fenoménem?

Zdroj: fkpardubice.cz