eFotbal

Pro mě je zásadní, že už nemám žádné omezení ohledně kolena, libuje si Provod a doufá, že je příkladem pro mladé...

eFotbal
Pro mě je zásadní, že už nemám žádné omezení ohledně kolena, libuje si Provod a doufá, že je příkladem pro mladé...
Pro mě je zásadní, že už nemám žádné omezení ohledně kolena, libuje si Provod a doufá, že je příkladem pro mladé...Flashscore

Kvůli individuálnímu programu a následné rehabilitaci na německé klinice se Lukáš Provod připojil ke slávistickému áčku až před pár dny.

Reklama
Reklama

"Po dovolené se mi na začátku přípravy zase trochu ozvalo koleno, takže jsem se domluvil s trenéry, že bude nejlepší odjet do Německa na rehabilitační kliniku, kde jsem potrénoval, měl hodně fyzia. Měl jsem čas se rehabilitaci věnovat každý den. To mi hodně pomohlo. Teď jsem rád, že jsem zpátky a můžu zase trénovat s klukama. Pro mě je zásadní, že už nemám žádné omezení ohledně kolena. Začíná mi to trochu pozvolněji, než to měli kluci. Já jsem něco odběhal v Německu a teď se zapracovávám do týmu, posouvám se v těch fotbalových věcech a postupně to posouvám tak, abych byl co nejlíp připravený do sezony," uvedl v interview pro slavia.cz český reprezentant.

V jakém rozpoložení sešívaný kádr zastihl? "Je tady hodně nových hráčů, ale myslím si, že si to sedá. Ta soustředění jsou od toho, aby byla parta lepší a lepší. Musím říct, že kluci makají jako o závod, jako vždycky v přípravě. Je vidět, že už mají něco za sebou. Kádr je tu široký a každý se do něj chce dostat. Spíš než nervozita, tak je to boj o místo v sestavě. Je to zdravá konkurence, to je vždycky dobře," doplnil na stránkách slavia.cz pětadvacetiletý středopolař.

Vzhledem ke svým minulým výkonům už je pro mnohé mladé spoluhráče sám vzorem. "Snažím se dělat maximum před tréninkem, na tréninku i po něm. To je možná ten vzor, který ve mně vidí, že pro tělo dělám něco navíc a starám se o sebe. Doufám, že tím jim jdu příkladem a vezmou si spíš to, než že bych jim měl nějak radit. Mají všechno před sebou, jsou hodně kvalitní a doufám, že si vezmou něco z toho, že se pro fotbal dá dělat víc než jen to na hřišti. Snad jim to pomůže," doplnil na slavia.cz spoluhráč Ševčíka, Koláře, Holeše a spol.

Druhé předkolo Evropské konferenční ligy, které Slavii zavane buď na Gibraltar, nebo do Severního Irska, už se blíží. "Samozřejmě se hrozně moc těším. Tolik zápasů jsem nezvládl od té doby, co jsem se vrátil, takže se na to těším moc. Tréninky jsou hodně důležité, ale člověk to dělá přesně kvůli zápasům a zvlášť takovým. Už se těším, až to vypukne. Já osobně bych asi radši na Gibraltar, protože tam bude hezké prostředí a bude to specifičtější. Myslím si ale, že to je jedno, v obou utkáních budeme favoritem a musíme to zvládnout," zakončil optimisticky naladěný bývalý záložník Dynama České Budějovice.

Liberec napodobil Spartu se Sigmou a plácl si s českou jedničkou kurzového sázení. V čem je Slovan naprostým fenoménem?

Zdroj: slavia.cz