Sadílek o Spartě: Myslím si, že tohle je obrovský posun. Ohledně zázemí a podobných věcí je to opravdu velký rozdíl

Sadílek o Spartě: Myslím si, že tohle je obrovský posun. Ohledně zázemí a podobných věcí je to opravdu velký rozdíl

Záložník Lukáš Sadílek se dočkal svého prvního přestupu kariéry až v šestadvaceti letech. Sparta bude velkým oříškem, nicméně letošní vítěz MOL Cupu by se v ní v žádném případě ztratit nemusel.

Letná byla pro dlouholetou oporu Slovácka novou kariérní výzvou. "Věděl jsem, že se chci posunout. Myslím si, že tohle je obrovský posun. Už jsem to za těch pár týdnů zjistil. Co se týká zázemí a podobných věcí, je to opravdu velký rozdíl," připustil v interview pro web sparta.cz starší bratr Michala Sadílka z Twente.

I když zažil praktiky náročného Martina Svědíka, ani Brian Priske se se svými svěřenci nikterak nemazlí. "Tréninky jsou kratší, ale v obrovské intenzitě. Je to jízda. I když trénink trvá třeba hodinu a dvacet minut, tak z něj člověk odchází absolutně vyflusaný," přiznal nový kolega Karabce, Vitíka, Hancka a spol.

Ten už se s třetím týmem uplynulého ročníku Fortuna:ligy připravuje necelé tři týdny. Nejlépe znal Milana Heču, nicméně v kabině nalezl i další známé tváře. "S některými hráči jsme působili v reprezentacích. S Honzou Mejdrem jsme hráli dokonce ještě v Sokolově v druhé lize před asi šesti lety," ozřejmil na stránkách sparta.cz Sadílek, jehož nový tým se utká uprostřed týdne v Landskronu s HNK Rijeka.

Řepka má stále jeden sen spojený se Spartou, pro který je ochoten udělat maximum

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.