Sterling se dohodl s Chelsea na podmínkách smlouvy. Na Stamford Bridge má nahradit Lukakua

Sterling se dohodl s Chelsea na podmínkách smlouvy. Na Stamford Bridge má nahradit Lukakua

Útočník Manchesteru City Raheem Sterling se dohodl na osobních podmínkách s Chelsea. Sedmadvacetiletému fotbalistovi zbývá v City poslední rok smlouvy a zájem o něj projevilo i několik velkých zámořských klubů.

Sterlinga působil v Manchesteru od roku 2015, když přišel z Liverpoolu za 49 milionů liber. Od té doby za Citizens vstřelil 131 gólů ve 339 zápasech.

Pokud si obě strany skutečně plácnou, a zdá se, že ano, stane sedmasedmdesátinásobný reprezentant Anglie první velkou posilou „Blues“ od doby, co ji letos v létě převzalo konsorcium vedené Toddem Boehlym. Očekává se též, že dohoda bude uzavřena ještě do doby, než Chelsea příští týden odjede na předsezónní turné do Spojených států.

O Sterlinga měly zájem i další velké kluby, včetně Barcelony, Realu Madrid a Bayernu Mnichov, ale hráč byl ovlivněn veřejným i soukromým přáním Chelsea podepsat ho. Rovněž vedení City chtělo, aby Sterling zůstal, ale fotbalista chtěl prostě změnu.

Příchod Sterlinga přijde jistě vhod i trenéru Chelsea Thomasi Tuchelovi, který se snažil o posílení útočný řad po odchodu nevydařeného loňského nákupu – Romelu Lukaku.

Sterling v minulé sezóně vstřelil ve 30 zápasech Premier League 13 gólů, čímž pomohl Citizens k titulu, pro něj samotného již čtvrtému.

Zdroj: bbc.com

Že je u nás korupce? Ve dvou zápasech o postup v africké Sieře Leone padlo 187 gólů. O poločase tam vyměnili i rozhodčí