Že je u nás korupce? Ve dvou zápasech o postup v africké Sieře Leone padlo 187 gólů. O poločase tam vyměnili i rozhodčí

Fotbalová asociace v africké Sieře Leone vyšetřuje výsledek dvou střetnutí, v kterých dohromady padlo neuvěřitelných 187 gólů.

V zápasech o postup z druhé nejvyšší soutěže tým Kahunla Rangers zvítězil nad Lumbebu United 95:0 a hráči FC Gulf triumfovali nad mužstvem Koquima Lebanon 91:1. Jak uvedl zpravodajský web BBC, poločasové skóre přitom bylo jen 2:0, respektive 7:1. Oba výsledky byly proto anulovány pro podezření z ovlivňování duelů.

„Nemůžeme stát bokem a dívat se, jak takováto trapná situace zůstane nepotrestaná. Okamžitě začneme vyšetřování a předvoláme všechny zodpovědné,“ sdělil pro BBC Sport Africa prezident asociace v Sieře Leone Thomas Daddy Brima.

Výkonný ředitel Kahunla Rangers jako jediný ze zúčastněných „důrazně odsoudil nesportovní chování“. Generální manažér Lumbebu United uvedl, že „si není vědomý žádné manipulace se zápasem“, prezident Koquima Lebanon trval na tom, že to byl v podstatě přátelský zápas s cílem pobavit fanoušky a zástupci FC Gulf odmítli tuto záležitost komentovat.

Asociace uvedla, že bude vyšetřovat hráče a funkcionáře ze všech čtyř zúčastněných klubů, a také rozhodčí, kteří byli delegovaní na toto střetnutí.

Kahunla Rangers a FC Gulf vstupovaly do posledního kola druhé nejvyšší soutěže se shodným počtem bodů. Na dálku bojovali o zbývající postupové místo do nejvyšší soutěže. Oba duely se tak hrály ve stejném čase. Věci nabraly dramatický spád v druhých poločasech, když vyšlo najevo, že postoupí mužstvo s lepším gólovým rozdílem.

Mužstvo Kahunla Rangers vstřelilo po přestávce 93 gólů a hráči FC Gulf skórovali čtyřiaosmdesátkrát. Zajímavostí duelu FC Gulf - Koquima Lebanon pak bylo, že hlavní arbitr v druhém poločase odmítl utkání rozhodovat, a tak ho vyměnili.

Zdroj: bbc.com