Nørgaard o hráčích Sparty: Každý předvedl přesně to, co jsme po nich za poslední tří týdny chtěli a můžeme na ně být pyšní

Nørgaard o hráčích Sparty: Každý předvedl přesně to, co jsme po nich za poslední tří týdny chtěli a můžeme na ně být pyšní
OBSAHUJE OHLASY

Letenské "S" absolvovalo třetí přípravný duel letní přestávky a dočkalo se třetí výhry, když po Dukle a Opavě přetlačilo také chorvatský celek HNK Rijeka. Jak vše viděl ze své pozice nový sparťanský asistent Thomas Nørgaard?

"S celkovým výkonem jsme nad míru spokojeni. Po celou dobu jsme jasně dominovali a vytvořili si mnohem víc šancí než ty dvě gólové. Do utkání se zapojilo dvacet hráčů v poli a dva brankáři. Každý z nich předvedl přesně to, co jsme po nich v kontextu posledních tří týdnů chtěli a můžeme na ně tak být pyšní," nechal se slyšet blízký spolupracovník Briana Priskeho, jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

Jaké instrukce dostali hráči o přestávce za bególového stavu? "Řešili jsme pouze drobné úpravy, jelikož jsme byli v první půli docela dominantní. Obecně je náročné proniknout do soupeřova nízkého bloku v rozestavení 5-3-2, proto jsme potřebovali do hry dostat trochu víc rychlosti. Přestože jsme byli správně trpěliví, chtěli jsme kombinovat o něco rychleji, což se nám v některých pasážích prvního poločasu příliš nedařilo. U týmu ale byla vidět velká snaha, takže myslím, že výhra byla zasloužená," chválil tým dánský expert.

Jak se změnil tréninkový proces Sparty po odjezdu na právě probíhající herní kemp v Rakousku? "Běháme o něco méně, abychom byli v zápasech více svěží. Zaměřujeme se i na individuální perspektivu. Máme tři zápasy asi v osmi dnech, musíme proto vše přizpůsobit tomu, co zrovna daný hráč potřebuje. Samozřejmě celý program je o něco více zaměřený na taktiku v porovnání s prvními dvěma týdny v Praze. Obecně jde ale o to, neustále hráčům vysvětlovat, co po nich chceme a tlačit na ně, aby do každého tréninku dávali vše, což dělají. Je to tedy hlavně o mentalitě a kvalitě v každém tréninku," ozřejmil na oficiálních stránkách klubu Nørgaard, s tím, že áčko půjde opět do akce druhou červencovou sobotu proti Wolfsbergeru.

Snad už i Čvančara pochopil, o čem to ve Spartě je, říká Siegl. Jak vidí Sadílka s Kuchtou a jaký názor má na Priskeho?

Zdroj: sparta.cz