V Česku Hložka hejtovalo 200 lidí, v Leverkusenu bude hejtovat dva tisíce lidí, když se něco nepodaří, míní jeho otec

V Česku Hložka hejtovalo 200 lidí, v Leverkusenu bude hejtovat dva tisíce lidí, když se něco nepodaří, míní jeho otec

Adam Hložek, jehož čeká ve třetí červencové dekádě oslava dvacátých narozenin, začal od tohoto týdne zařezávat v Leverkusenu. Na svou první zahraniční štaci kariéry se odebral se svou přítelkyní.

"Už ani na Spartě nebyla kontrola třeba. Nemáme to jako Rosičtí, že bychom se s Adamem odstěhovali do Německa. Tomáš byl tehdy asi sám, zatímco Adam má přítelkyni. Kdyby ji neměl, asi bych šel do Leverkusenu s ním a žena by za námi jezdila. Nejdřív ale bude do konce července stejně na hotelu, než si někde v Düsseldorfu vybere bydlení. Po soustředění už by se měl stěhovat, s Veronikou to bude mít jednodušší," ozřejmil v rámci interview pro iSport.cz otec ofenzivního univerzála Zbyněk Hložek.

Exsparťan bude potřebovat vstoupit do nové kapitoly pravou nohou. Při posledním reprezentačním srazu přitom čelil kvůli svým nevýrazným výkonům v Lize národů ostré kritice a pravděpodobně za to mohla únava z dlouhé sezony.

"Největší rozdíl bude návštěvnost, kultura, zázemí. Lidi tam fotbalem žijí. Patrik Schick nám říkal, že poslední kritiku po reprezentaci kvůli únavě nemá Adam vůbec řešit, protože tam to bude daleko horší. Tady ho hejtovalo dvě stě lidí, tam ho bude hejtovat dva tisíce lidí, když se něco nepodaří. Páťa nás uklidňoval, že na něj v Itálii pískalo 70 tisíc lidí, protože byl vyhlášený nejhorší posilou AS Řím. A dneska je nachystaný pomalu do Liverpoolu. Takhle to prostě ve fotbale je," uzavřel na serveru isport.blesk.cz Hložkův otec.

Jeho potomek by mohl teoreticky debutovat za klub z Bay Areny již v sobotu v přáteláku proti Duisburgu. Reálněji však vypadá jeho premiérový start až na 17. července proti Panathinaikosu Atény.

Dortmund nezainvestoval do náhrady za Haalanda zrovna málo. Do Amsterdamu pošle tři čtvrtě miliardy korun

Zdroj: isport.blesk.cz

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.