Barcelona si nadále brousí zuby na Lewandowskiho. Míč je na straně Bayernu, vzkázal Laporta

Barcelona si nadále brousí zuby na Lewandowskiho. Míč je na straně Bayernu, vzkázal Laporta

Španělský fotbalový vicemistr FC Barcelona čeká na odpověď Bayernu Mnichov na nabídku za polského útočníka Roberta Lewandowskiho. Na čtvrteční tiskové konferenci to uvedl prezident katalánského klubu Joan Laporta.

Lewandowski je podle mnohých hlavním cílem Barcelony v letošním letním přestupovém období před sezónou 2022/2023. Polský reprezentant se navíc nedávno vyjádřil v tom smyslu, že se jeho kariéra v Bayernu blíží ke konci, takže je nakloněný odchodu do Barcelony, protože by to prospělo všem zainteresovaným.

Lewandowski se měl během dovolené na Ibize navíc sám setkat s trenérem Barcelony Xavim, kterému údajně prozradil velkou chuť spolupracovat. „Míč je nyní na straně Bayernu. Dali jsme mu nabídku za Lewandowskiho a čekáme na odpověď,“ prozradil prezident klubu z Camp Nou.

Barcelona nabídla Bayernu 40 milionů eur (více než 990 milionů korun) a dalších 5 milionů (asi 123 milionů korun) bonusových příplatků. Lewandowski má s Bayernem smlouvu platnou ještě rok, tedy až do 30. června 2023, ale z klubu chce dlouhodobě odejít ještě před vypršením tohoto kontraktu.

Zdroj: Goal.com

Legendární brankář Bayernu Kahn vyloučil, že by do Allianz Areny přišel Ronaldo. Není v souladu s klubovou filozofií