Sima dočasně opustí anglické prostředí. Česká liga ani Schalke 04 však neklapnou, protože míří na tuto adresu...

Sima dočasně opustí anglické prostředí. Česká liga ani Schalke 04 však neklapnou, protože míří na tuto adresu...

Kmenový útočník Brightonu Abdallah Sima, jenž si v rámci Starého kontinentu udělal jméno v barvách Slavie, by měl opustit ostrovy.

Čerstvě jednadvacetiletý senegalský forvard má být blízko příchodu do francouzské Ligue 1, s tím, že ho čeká hostování v celku Angers.

Hráč, jehož příchod na anglickou půdu loni vyšel na 6 milionů liber, byl ve své první sezoně ve Stoke City téměř neviditelný, ale částečně za to mohla i zranění.

V Championship nasbíral 73 minut čistého času, za juniorku Stoke pak odehrál 384 minut s bilancí čtyř branek, ale to už byla samozřejmě mnohem snadnější úroveň.

V Brightonu doufají, že by se mohl restartovat právě v zemi galského kohouta. Pořád to má být velká část dlouhodobých plánů manažera Grahama Pottera, jenž na American Express Community Stadium vládne už od roku 2019.

Zájem omimochodem mělo i německé Schalke 04, nicméně sám ofenzivní fotbalista má preferovat tým, který vstoupí do nové ligové sezony v neděli 7. srpna domácím soubojem s Nantes.

Na Simu tak čeká čtyřnásobný šampion Ligue 2, který je doma na stadionu pro necelých 18 tisíc diváků a jehož trenérsky vede bývalý šéf Lyonu Gérard Baticle.

Přijdou Souček s Coufalem o spoluhráče? Po Diopovi touží nováček Premier League Fulham

Zdroj: Sky Sport News