Chtěl bych co nejdřív do první ligy, tvrdí sparťan ve službách Kováčova Táborska Kotek. Tři nabídky už před časem měl...

Chtěl bych co nejdřív do první ligy, tvrdí sparťan ve službách Kováčova Táborska Kotek. Tři nabídky už před časem měl...
ROZHOVOR

Kmenový brankář Sparty s výbornou rozehrávkou František Kotek (23) kývl na nabídku, jíž mu předložil Radoslav Kováč a v nejbližší budoucnosti ho tak půjde zastihnout v barvách jihočeského Táborska. O čem všem hovořil 181 centimetrů vysoký strážce svatyně, který se stal kolegou Adama Zadražila, v interview pro web fctaborsko.cz?

Jaké jste měl představy, možnosti, kde budete hrát na podzim 2022?

"Na konci sezóny jsem měl tři nabídky z první ligy, bohužel žádná z nich nevyšla. Největší problém byla nejspíše moje výška. Nakonec mi zavolal trenér Táborska Radoslav Kováč, který mi řekl, jaké má plány tady v Táborsku, tak jsem si řekl, proč to nezkusit. Dá se říct, že to byla poslední možnost. Když mi zavolal trenér Kováč a pak i trenér brankářů Radim Garčár, tak jsem na to kývnul."

Co vám Kováč řekl?

"Trenéra znám, byl u nás na konci minulé sezóny jako pozorovatel. S trenérem jsem mluvil jako s prvním, když o mě měl zájem, abych přišel do Táborska. Bavili jsme se do telefonu o tom, jaké má plány, co by chtěl hrát."

Věděl jste alespoň nahrubo, do jakého klubu přicházíte?

"Druhou ligu znám z minulé sezóny z béčka Sparta, takzě vím, co mě čeká. Táborsko trošku znám, hráli jsme proti němu i ve třetí lize. Vždy to byly dobré zápasy. Pamatuji si hlavně ten, který jsme hráli na podzim minulé sezóny na Strahově. Vyhráli jsme 4:1 a chytil jsem penaltu."

Jaké jsou vaše první dojmy z nového angažmá?

"Když jsem přijel první den, tak jsem byl trošku překvapený, ale šlo o to, že jsem byl celou svou kariéru pouze ve Spartě. V tomhle ohledu ale nejsem náročný, zvyknu si rychle."

Co od svého hostování u nádrže Jordán očekáváte, jaké máte brankářské plány?

"Mé ambice jsou ty největší, tak by to mělo být u každého. Chci hrát v Táborsku co nejvíce zápasů a být v tabulce co nejvýše. Samozřejmě bych co nejdřív chtěl jít do první ligy."

V novém dresu za sebou máte poločas přípravy proti Plzni, kdy jste neinkasoval. Jaké to bylo a co komunikace s novými spoluhráči?

"Myslím si, že pro všechny hráče to byl dobrý zápas - zahrát si proti mistrovi první ligy. Za mě to byl dobrý zápas i z osobního hlediska, měl jsem tam pár zákroků. Komunikace byla dobrá. Svědčí o tom i to, že jsme nedostali v prvním poločase gól."

Jak zrušit 2. ligu? Nařídit jí v krizi umělé vyhřívání. Stane se přeborem ligových béček? LFA dala efotbalu za pravdu!

Zdroj: fctaborsko.cz