Kdo je René Dedič a proč si právě jeho vybrala Plzeň?

Kdo je René Dedič a proč si právě jeho vybrala Plzeň?

Osm a dost? Ale kdeže. Plzeňská Viktoria si řekla, že to nestačí a představuje další posilu do nové sezóny. Trochu překvapivě přichází z druhé ligy a to konkrétně z Třince. Prosadí se René Dedič.

Urostlý útočník René Dedič přišel do Čech před osmi lety ze slovenské Žiliny. Zde vystřídal jen tři kluby, kdy největší porci zápasů odehrál právě za Třinec ve druhé lize. V roce 2019 mu smlouva v Třinci skončila a tak se přesunul do Opavy, kde však díru do světa taky neudělal.

O dvě sezóny později se znovu stěhoval a tentokrát to bylo do Příbrami, kde vydržel půlku sezóny. Tu druhou už strávil doma v Třinci, kde během  zápasů vstřelil gólů. Teď se mu však otevřela možnost, která se nabízí jen jednou v kariéře. Na půlroční hostování s opcí si ho stáhla mistrovská Viktoria Plzeň.

Pro Plzeň se jedná o 9. posilu a po Janu Klimentovi jde o dalšího hroťáka. Dědič nepřichází do Plzně bez významu, protože když působil v Příbrami, trénoval ho Pavel Horváth, asistent Michala Bílka. Jedná se tedy o promyšlenou investici do budoucna nebo jde o zcela zbytečný přešlap?

Za sebe musím říci, že kvalitu tohoto přestupu ukáže až čas, protože teď to vypadá zcela zbytečně. Před Dědičem budou Kliment, Chorý i Trusa a tak jeho cesta do základu bude velmi těžká. Dokáže se tento Slovák prosadit a posadit tak mnohem zvučnější jména? 

zdroj: Viktoria Plzeň