Kuchta má jasno o potenciálu Sparty. Myslím, že když to ještě vyladíme, bude to velká zbraň, míní...

Kuchta má jasno o potenciálu Sparty. Myslím, že když to ještě vyladíme, bude to velká zbraň, míní...

Návrat útočníka Jana Kuchty do Česka byl jako blesk z čistého nebe. Kanonýr, kterého zdobil dres sešívaných, zamířil po ruské štaci k největšímu rivalovi na Letnou. Od té doby je český reprezentant středobodem zájmu.

Za Spartu už odehrál i první minuty na soustředění v Rakousku. Branku prozatím nevstřelil. Nové angažmá i spoluhráče si však pochvaluje, v rozhovoru pro klubové stránky Sparty. "Skoro půl týmu znám. S některými hráči jsem hrál, s dalšími chodil do školy. Byly to zatím hezké dva týdny," říká s tím, že ve Spartě chce dosáhnout mnoha úspěchů.

Jak vidí souhru se svými novými spoluhráči? "V prvním utkání jsem ukázal, že si dokážu chodit pro balony a třeba je sklepávat. Za mě chodí druhá vlna ze zálohy. Dokážu vycítit, kdy mám jít proti soupeři a kdy jít za něj. Myslím, že když to ještě vyladíme, bude to velká zbraň."

Spatra angažovala, mimo Kuchtu, i nového manažera Briana Priskeho. Pětadvacetiletý útočník vnímá tuto skutečnost jako velký krok kupředu. "Zkušenost s trenéry z ciziny mám. Jsem na něco zvyklý, na jejich náturu. Za sebe říkám, že je jedině dobře, když se takhle český klub rozhodl vzít zahraničního trenéra."

Okolo Ruska nepanuje zrovna valné mínění. Kuchta svou první štaci nicméně považuje za velice profesionální a porovnává ji s tuzemským prostředím. "Bylo to všechno více profesionální. Po zápase byly tréninky na jiné úrovni. Dobudovalo se tam tréninkové zázemí, to bylo na skvělé úrovni. Ale pozor, když jsem viděl, kolik práce se odvedlo ve sparťanském centru na Strahově, tak jsem zíral. To muselo stát spoustu lidí hodně času, aby se to tak krásně vybudovalo. Takové zázemí tady nemá nikdo, máme veškerý komfort."

Hráčem Sparty je již dva týdny, jaký je to pro něj pocit? "První dojmy jsou skvělé. Jsem z toho nadšený.“

Odpočinku moc nebylo, jelikož bývalý útočník Bohemians či Liberce, řešil změnu angažmá. Nabídky byly i ze zahraniční, nicméně nakonec rozhodla touha vrátit se do domoviny. "Měl jsem před reprezentací pět dní volno, než jsem přiletěl z Moskvy. Pak už jsem si v hlavě tolik neodpočinul, protože jsem nevěděl, kde budu hrát. Nabídky jsem měl, ale s rodinou jsme se rozhodli, že půjdeme domů. Teď už na odpočinek není vůbec čas, ale snažím se hodně regenerovat mezi tréninky, a necítím se úplně nejhůř.“

Zdroj: sparta.cz/cs

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.