Doplatí Pilař na velkou konkurenci? I kdyby nenastoupil do prvních zápasů, vytížení bude mít, slibuje Bílek

Doplatí Pilař na velkou konkurenci? I kdyby nenastoupil do prvních zápasů, vytížení bude mít, slibuje Bílek

Poslední prohra s belgickým celkem Sint-Truiden západočeský soubor ze Štruncových sadů bolela, protože byla zcela zasloužená a Michal Bílek, Pavel Horváth, Matúš Kozáčik a spol. mají před generálkou s Besiktasem Istanbul o čem přemýšlet...

Zápas jim ukázal jednu důležitou věc. "Hlavně to, že pravděpodobně nepůjdeme cestou velkých změn v základní sestavě. Pět nových hráčů už se v ní neobjeví, musíme je zapracovávat postupně," podotkl na sport.cz Bílek, který hodlá dát příště do základní sestavy maximálně dva nováčky a zbylých šest bude mít smůlu.

Za nováčka se dá považovat i křídelník Jan Sýkora, který má ale díky hostování mistrovský titul a nemusí se nikterak adaptovat. Ten by měl mít mezi jedenáctku vyvolených ze všech nejblíže. "Siki nám hodně pomohl, jeho pohyb a elán byl platný, má dobrou střelu. Jsem rád, že přišel," potvrdil na sport.cz šéf Staňka, Hejdy, Chorého a spol.

To pozice Václava Pilaře bude těžší. "Když Vašek přicházel, říkal jsem mu, jaká je situace. Že je na jeho postu velká konkurence. Venca je zkušený, má toho hodně za sebou, je silný jeden na jednoho. I kdyby nenastoupil do prvních zápasů, vytížení bude mít," doplnil na sport.cz někdejší vůdce Cartaginés, Ružomberoku, Astany či Dinama Tbilisi, podle nějž už je realizační tým na devadesát procent rozhodnutý, v jakém složení nastoupí do prvního soutěžního klání nového ročníku.

Příští týden ve druhém předkole Ligy mistrů proti lepšímu z dvojice HJK Helsinki a RFS Riga jsou úkoly zcela jasné. Vyřadit kohokoliv, kdo se Plzni postaví do cesty. Jen tak bude mít Viktoria jistotu evropských pohárů po celý podzim. "Nějaké informace o nich máme, jde o vyrovnané soupeře. Náš cíl je jasný: uspět, a mít trošku klid. Měli bychom jisté poháry. Půjdeme do soubojů rovnou z přípravy, Helsinky i Riga už hrají svoje soutěže. O náročnosti předkol jsme se přesvědčili minulý rok, kdy jsme padli ve Walesu, prohrávali jsme dokonce nula čtyři. To bylo peklo. Start sezony bude nesmírně důležitý," upozornil na sport.cz sedmapadesátiletý expert, jenž se do klubu vrátil loni v létě po patnácti letech.

Našla Plzeň inspiraci na Letné v podobě Rosického? Křeslo sportovního ředitele zaujme klubová legenda

Zdroj: sport.cz