Hradec v létě nezná nic jiného než výhry. Věřím, že se budeme zase schopni rvát o top šestku, říká Vašulín

Hradec v létě nezná nic jiného než výhry. Věřím, že se budeme zase schopni rvát o top šestku, říká Vašulín

Čerstvě čtyřiadvacetiletý forvard Hradce Králové Daniel Vašulín zaujal ve své premiérové prvoligové sezoně natolik, že se o něj zajímala Mladá Boleslav. 

Exchrudimský útočník však zůstal v kádru východočeských votroků a právě absolvuje svou druhou letní přípravu pod nejstarším koučem elitní branže Miroslavem Koubkem.

"Náš trenér má stále stejně náročnou přípravu. První dva nebo tři týdny je to hlavně o běhání a nabírání fyzické kondice. Máme to hodně náročné a je to podobné každou přípravu. Pro mě ta oblíbená část začíná až tak čtrnáct dní před ligou, kdy už se začínáme více věnovat hernímu stylu a fotbalu. Doteď to bylo hodně o běhání a na hřišti toho je jen málo. Byli jsme v plné zátěži a máme těžké nohy," nechal se slyšet v interview pro web fortungaliga.cz vítěz druhé ligy ze sezony 2020/2021.

V přípravě zatím Hradec pouze vítězí, jeho šňůrka obsahuje pět skalpů včetně přejetí Liberce. Pohoda z uplynulé sezony tak podle všeho trvá. "Určitě je to na týmu cítit. Jsme pohromadě, neodešlo moc lidí, ani jich moc nepřišlo. I v přátelských utkáních, kdy hrajeme v jiných sestavách, o sobě na hřišti víme. To nám pomáhá," přiblížil člen týmu, který hraje ve formaci na tři útočníky.

Mohlo by se výsledkově navázat na nečekané umístění ze sezony 2021/2022?, kdy se finišovala na velmi lichotivé šesté příčce? "Priorita je vždycky se zachránit. Navíc budeme mít nový stadion, takže jej všichni chtějí otevírat první ligou. V podvědomí máme určitě jako cíl záchranu, ale věřím, že máme tým na střed tabulky. Fanoušci v Hradci budou určitě namlsaní a budou chtít, abychom zopakovali minulé umístění. To po nás bude chtít i vedení, které se odchody snaží doplnit co nejkvalitnějšími posilami. My uděláme vše, abychom to zopakovali. Říká se, že druhá sezona v lize je nejtěžší, takže nás nečeká nic lehkého. Každopádně věřím, že budeme zase schopni rvát se o top šestku," uzavřel na fortunaliga.cz Vašulín.

Nabušený Mejdr prý má parametry, aby do herního systému nového sparťanského trenéra dobře zapadl...

Zdroj: fortunaliga.cz