Opava získala z Baníku brankáře s výbornou rozehrávkou a skvělou organizací hry. Kdo putoval opačným směrem?

Opava získala z Baníku brankáře s výbornou rozehrávkou a skvělou organizací hry. Kdo putoval opačným směrem?

Druholigový FC Slezský Opava přivítal ve svých řadách novou tvář mezi tři tyče, jíž se stal Lumír Číž. Ten dorazil z Baníku Ostrava a podepsal smlouvu na dva roky do léta 2024.

Brankář, jenž má za sebou i hostování v Jihlavě, naposledy chytal za ostravskou rezervu v MSFL a Fortuna:národní liga tak pro něj bude posun.

Vše dotáhl sportovní manažer Opavy Jaroslav Kolínek, s tím, že součástí transferu je i přestup dorostence Martina Blažeje opačným směrem, čili na Bazaly...

"Na Lumíra jsme dostali tip a následně jsme si o něm získali více informací. Po jeho zapojení do přípravy se potvrdily naše předpoklady. Lumír má výbornou rozehrávku a disponuje také skvělou organizací hry. Věřím, že našemu týmu přinese hodnoty," vyprávěl funkcionář Slezského FC.

Sám brankář přichází s velmi vysokými cíli. "V Opavě jsem již od začátku přípravy, která je velmi tvrdá a náročná. Jsem však šťastný, že tady můžu být a že jsme se domluvili na smlouvě. Udělám maximum pro to, abych se prosadil a pomohl Opavě k návratu zpět do první ligy. Opava je klub s historií a já udělám vše pro to, abych byl platným členem a pomohl klubu vrátit se zpět mezi elitu," uvedl na webu sfc.cz strážce svatyně.

Jak zrušit 2. ligu? Nařídit jí v krizi umělé vyhřívání. Stane se přeborem ligových béček? LFA dala efotbalu za pravdu!

Zdroj: FC Slezský Opava