Kardio trénink doma? Moderní vybavení od Sportano.cz vám umožní sledovat pokrok!

Kardio trénink doma? Moderní vybavení od Sportano.cz vám umožní sledovat pokrok!

Pokud nemáte moc času chodit do posilovny a chcete se udržet v kondici a shodit pár kilo, je domácí kardio vybavení tím nejlepším řešením. Obvykle nezabere příliš místa, takže může zůstat v jedné z místností natrvalo. Vybírat můžete jak z malých přístrojů, tak z technologicky vyspělého vybavení. Jaké vybavení najdete na Sportano.cz?

Kardio cvičení vám přinese zdraví a vitalitu

Kardio cvičení se vyznačují stálým tempem a jsou založeny na opakujících se pohybech. Mezi ně patří mimo jiné plavání, běh a cyklistika. Jejich rozmanitost se však neomezuje pouze na těchto několik. Kardio trénink je tak všestranný, že jej můžete provádět i doma. Kardio trénink se nazývá vytrvalostní trénink, klasifikovaný jako aerobní aktivita. Pomáhá okysličovat tělo, spalovat tuky a zlepšovat výkonnost. Abyste mohli cvičit i doma, připravil vám sportovní obchod Sportano nabídku moderního vybavení. 

Pořídit si můžete například Stepper. Je levný, zabírá málo místa a je vhodný pro úplné začátečníky, což je již velká výhoda. Další vhodnou volbou je stacionární kolo. Vzhledem k tomu, že nepřetěžuje kolenní klouby, patří mezi bezpečnější kardio zařízení. Je vhodné pro lidi všech věkových kategorií, po úrazech i s obezitou. Oblíbené zařízení pro kardio cvičení, které najdete na https://sportano.cz/ je běžecký pás. Domácí běžecký pás vám umožní efektivně cvičit i na malém prostoru. Po tréninku můžete běžecký pás snadno složit a přemístit na libovolné místo díky transportním kolečkům. 

Jaké stroje na kardio si pořídit domů?

Vyzkoušet můžete i veslovací trenažéry. Veslovací trenažéry neboli veslařské ergometry jsou vybavení dostupné i do domácností. Vyplatí se zaměřit se na pravidelný trénink s tímto vybavením. Správné veslování je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak spálit značné množství kalorií. Navíc velký rozsah pohybu, ke kterému je potřeba procvičit a zapojit prakticky všechny svalové partie (nohy, záda, břicho, ramena, hýždě), umožňuje tvarovat svaly a dokonale podporuje práci oběhového systému a dýchací soustava. Veslovací trénink je z hlediska intenzity nekonečně variabilní. 

Zajímavé a oblíbené jsou orbitreky. Eliptické crossové trenažéry jsou návrhem, který bude fungovat pro lidi, kteří mají problémy s klouby nebo páteří. Ani intenzivní trénink s tímto přístrojem nezatěžuje tyto části těla. Eliptický trenažér napodobuje tradiční běh. Díky speciální struktuře však správně vede vaše nohy a správně zapojuje ruce do námahy. Pro dobré výsledky vč. z hlediska spálených kalorií se doporučují tréninky v délce minimálně 30 minut. 

Nezapomeňte na vhodné oblečení

I když se rozhodnete cvičit kardio či provozovat jednoduché fitness sporty doma, neměli byste zapomínat i na vhodné oblečení. Sportovní obchod vám umožní vybrat si ze široké nabídky oblečení i obuvi mnoha známých značek jako jsou Nike, Under Armour, Everlast a mnoho dalších. Standardní sportovní set by měl obsahovat správně zvolené spodní prádlo, včetně sportovní podprsenky, která podpírá poprsí, trička nebo košile s ramínky, kalhoty a sportovní boty přizpůsobené terénu, na kterém bude trénink probíhat. Sportovní oblečení by mělo přiléhat k tělu a nemělo by mít knoflíky, které by mohly překážet při cvičení. Těsné oblečení zvyšuje pohodlí a snižuje riziko tření. 

Mezi oblíbené fitness sporty patří i jóga. Tu můžete cvičit nejen doma, ale také v přírodě, například na zahradě či někde na horách. V nabidce sportovního obchodu najdete také vhodné karimatky a podložky na jógu, tašky, ale i vybavení na kempování, turistiku a mnoho dalšího.

Proč nakupovat na Sportano.cz? 

Všechny výše uvedené produkty pořídíte na sportano.cz. Tento sportovní obchod přináší velmi pestrý sortiment zboží známých značek a velmi příjemné ceny. Čeká na vás doprava zdarma, vrácení zboží do 30 dnů nebo třeba naprosto špičkový zákaznický servis, který vám usnadní pomoc s výběrem konkrétního zboží.