Slavia může mít problém v lize kvůli cizincům mimo EU. V pohárech zase vytváří trable minimum odchovanců

Slavia může mít problém v lize kvůli cizincům mimo EU. V pohárech zase vytváří trable minimum odchovanců

Úřadující vicemistři z vršovického Edenu by mohli mít v rámci Fortuna:ligy trable s počtem zahraničních hráčů mimo Evropskou unii.

Jak říkají stanovy Soutěžního řádu, do prvoligového duelu může naskočit pouze pět hráčů, kteří nejsou občany členského státu Evropské unie, kandidátských zemí Eu nebo Evropského hospodářského prostoru. V nominaci na zápasy sice může být i více než pět cizinců, nicméně do hry jich může zasáhnout maximálně pět.

Hlavní kouč sešívaného "S" Jindřich Trpišovský má přitom ve stávajícím kádru hned sedm jedinců, kteří do toho nespadají. Konkrétně jde o Ewertona, Eduarda Santose, Oscara, Usora, Sora, Traorého a Olayinku, u nějž se však stále tak nějak předpokládá, že ještě do konce přestupového období změní dres, čímž by své nynější adrese v tomto směru kapku ulevil.

Menší problém by pak mohl nastat také ohledně soupisky pro Evropskou konferenční ligu a to na základě toho, že má Slavia aktuálně ve svém prvním týmu pouze jednoho jediného odchovance.

Zapsáno může být dohromady 25 tváří, z toho však musejí být minimálně čtyři odchovanci a za každé chybějící jméno se jedno místo na evropské soupisce odečítá.

Aktuálně by tak účastník druhého předkola EKL mohl mít ve hře jen 22 fotbalistů. Výjimku ovšem mají mladíci, kteří ještě nedosáhli jednadvaceti let a jsou v klubu alespoň dva roky. Ti nemusejí být zapsáni na A-list a stejně se mohou posléze použít.

Liga s 12 týmy, jak o tom mluví šéf LFA? Klidně, ale ne přes vyhřívání! A místo vesnic mají hrát velký fotbal města

Zdroj: IG účet @vse.kolem.slavie.praha