Šádek elegantně vařil z mlhy, z Teplic nebo Liberce se totiž moc neposílíte, zdůraznil známou skutečnost Vízek

Šádek elegantně vařil z mlhy, z Teplic nebo Liberce se totiž moc neposílíte, zdůraznil známou skutečnost Vízek

Nejlepší tuzemská trojka v dosavadní letní přestávce vydatně posilovala a poslední slovo ještě v tomto směru určitě nepadlo. Jen mistrovská Plzeň přivedla k tomuto datu 8 nových tváří, což vskutku není málo.

Jak se pozdává západočeské zbrojení před ostrým startem s HJK Helsinki internacionálovi Ladislavu Vízkovi?

"Pozorně proto sleduju letní posilování a musím říct, že pražská „S“ i Plzeň šly opravdu nadoraz. Všichni tři. U mistrovské Plzně musím vyzdvihnout práci bosse Šádka, který elegantně vařil z mlhy. Vzhledem k finanční situaci klubu se nemohl moc rozhlížet po světě, přesto přivedl zajímavá jména," napsala ve svém sloupku pro Deník Sport bývalý ikona Dukly a Le Havru.

Přivádět výrazné tváře v rámci české konkurence přitom vůbec není lehké. "Obecně je dneska dost těžký pořádně nakoupit: zvenku někoho přivedete těžko, z Teplic nebo Liberce se moc neposílíte, a abyste zajeli do hráčů ze Slavie a Sparty, na to má Plzeň hluboko do kapsy," připomněl na stránkách iSport.cz olympijský vítěz.

Trojnásobný vítěz československé nejvyšší soutěže ocenil, že sportovní úsek Viktorie přiváděl do Doosan arény výhradně hotové zboží, které může kádru Michala Bílka pomoci okamžitě a ne až někdy v budoucnu...

"Těší mě, že na západě zachovali trend a šli po fotbalistech. Žádné naděje, rovnou hotoví hráči. Po nejlepším střelci minulé sezony Beauguelovi zůstane trhlinka, na druhou stranu trenér Bílek je známej poctivým defenzivním přístupem. Nevím, jestli se to líbí asistentovi Horváthovi, který jako hráč vyznával útočný fotbal, ale to je jiné téma," uzavřel ve Sportu sedmašedesátiletý expert.

Liga s 12 týmy, jak o tom mluví šéf LFA? Klidně, ale ne přes vyhřívání! A místo vesnic mají hrát velký fotbal města

Zdroj: Deník Sport