Özil definitivně skončil ve Fenerbahce. Pokračovat pravděpodobně bude i nadále v Turecku

Özil definitivně skončil ve Fenerbahce. Pokračovat pravděpodobně bude i nadále v Turecku

Turecký fotbalový klub Fenerbahce Istanbul a německý středopolař Mesut Özil ukončili po vzájemné dohodě spolupráci. Özil přišel do Fenerbahce minulý rok z anglického Arsenalu Londýn, ale od března v kádru tureckého klubu vůbec nefiguroval.

Sám fotbalista se nedávno vyjádřil v tom smyslu, že má i nadále zájem plnit podmínky smlouvy platné až do roku 2024. V klubu ale zjevně nevnímali dostatečnou snahu od samotného fotbalisty. Například prezident klubu Ali Koc již loni v listopadu uvedl, že by se Özil měl více soustředit na fotbal, a ne na své podnikatelské aktivity.

A jelikož v klubu, ve kterém působí i český obránce Filip Novák, zjevně necítili ze strany Özila žádnou nápravu, dohodli se s fotbalistou na ukončení smlouvy. „Po dohodě jsme ukončili smlouvu s Mesutem Özilem. Přejeme mu hodně štěstí v další kariéře,“ stojí v krátkém prohlášení na webu Fenerbahçe.

Všechno ale nasvědčuje tomu, že třiatřicetiletý mistr světa z roku 2014 dlouho hledat nové angažmá nebude. Možná se navíc nebude muset ani stěhovat daleko. O Özilovy služby totiž již projevil zájem další istanbulský klub Basaksehir.

CHELSEA POSILUJE ZADNÍ ŘADY A KLOVLA KOULIBALYHO Z NEAPOLE. V LONDÝNĚ SI OBRÁNCE PŘIJDE AŽ NA 10 MILIONŮ EUR

Zdroj: 90min.com, Twitter.com