Mít sedm zraněných hráčů je problém, ale já věřím, že do ligy se to číslo razantně sníží, zůstává optimistou Vrba

Mít sedm zraněných hráčů je problém, ale já věřím, že do ligy se to číslo razantně sníží, zůstává optimistou Vrba

Ostravská výprava už pobývá v polských Kielcích, kde odstartovala své herní soustředění na nadcházející ročník Fortuna:ligy, s tím, že hned v pátek večer ji čeká přípravný souboj s kyperským celkem APK Karmiotissa.

Co bude pro tyto dny hlavním cílem Baníku? "Doufám, že na tomto herním soustředění, které se bude týkat vyloženě jen takových těch taktických věcí, protože hrubou přípravu máme za sebou, to vyladíme tak, abychom byli co nejlépe připraveni na novou sezonu. Tu chceme uhrát tak, aby byli fanoušci spokojeni a aby chodili v takovém počtu, v jakém přišli na zápas proti Celtiku. To byla úžasná atmosféra. Vzpomněl jsem si na své dávné roky před dvaceti lety, kdy jsem působil na Bazalech. Výsledek sice asi nebyl podle představ fanoušků, ale atmosféra byla skvělá," uvedl na webu fcb.cz Pavel Vrba.

Protože Baník jezdil v minulých letech spíše do Rakouska, co se změnilo, že nyní nabral zcela opačný směr? "Polsko se změnilo díky mistrovství Evropy, které se tady před několika lety konalo. Fotbalová infrastruktura, stadiony a všechny tyhle věci tady dnes mají jinou kvalitu. To je asi rozhodující pro kluby, které to sem mají blíž. Dnes sem jezdí i týmy, které sem dříve nejezdily. Do Rakouska se jezdilo hlavně kvůli tomu, že jsme tam vždycky našli soupeře. Dnes už je ale i Polsko známé tím, že dokáže vytvořit adekvátní podmínky a není důvod necestovat do Polska," objasnil osmapadesátiletý odborník.

Celkem budou u našich severních sousedů na programu dvě utkání. "Ten první, páteční, zápas bude ještě hodně brzy po Celtiku, takže ještě budeme sestavu točit. Ale ty poslední dva přípravné zápasy už budou o tom, že to budeme chtít stabilizovat, že už tam budeme chtít vidět věci, které tady budeme nacvičovat. To už budou takové dvě generálky, abychom věděli, jakým způsobem to celé chceme směřovat. Doufám, že se nám to tady podaří vyladit," přidal na fcb.cz nový trenér slezské značky, jenž se vyjádřil také k současnému zdravotnímu stavu mužstva. "To je horší. Po zápasech, které jsme odehráli, máme ještě hráče, kteří se doléčují v Ostravě. Doufejme, že se většina z nich dává do pořádku. Někteří další tady s námi jsou a vypadá to, že by minimálně do toho druhého zápasu mohli zasáhnout. Věřím, že se to bude zlepšovat. Samozřejmě, mít sedm zraněných hráčů je problém, ale já věřím, že do ligy se to číslo razantně sníží."

Dotaženo! Baník svoji obranu vyztužil o mládežnického bosenského reprezentanta, uspěje pod Vrbou?

Zdroj: fcb.cz