Tvrdík: Kdybychom se nedostali do skupiny EKL, mrzelo by to, ale ekonomicky by nás ztráta 80 či 90 milionů nepoložila

Tvrdík: Kdybychom se nedostali do skupiny EKL, mrzelo by to, ale ekonomicky by nás ztráta 80 či 90 milionů nepoložila
OBSAHUJE VIDEO

Věděli jste o tom, že hostitelem finále Evropské konferenční ligy bude 7. června 2023 Slavia a její Eden? Pro sešívané "S", které v dotyčné soutěži vstoupí příští týden do druhého předkola, tak jde o velkou motivaci pro předkola, boje ve skupině i následnou vyřazovací část.

Jindřich Trpišovský však slova o finále slyší jen velice nerad. "My se musíme nejprve do této soutěže dostat, což představuje šest zápasů, které je nutné zvládnout. Teprve pak se můžeme bavit o tom, co přijde dál a jací soupeři nás čekají. Když jsem taková slova slyšel v minulých sezonách, vypadli jsme pokaždé ve čtvrtfinále. A dokonce třikrát," připomněl šestačtyřicetiletý odborník z Vršovic poslední sezony v jarních částech evropských pohárů.

21. a 28. 7. čeká jeho soubor gibraltarský celek FC St Joseph's, který je v domácí tabulce na třetí pozici a své domácí utkání hraje na pětitisícovém Victoria Stadium s umělým trávníkem.

Nejstarší gibraltarský tým s jedním titulem z roku 1996 a devíti vítězstvími v tamním poháru, z nichž to poslední se datuje do roku 2013, by měl být na úvod poměrně snadným soustem. Vždyť figuruje v žebříčku UEFA až na 320. místě.

Jaroslav Tvrdík však zůstává opatrný. "To už je velká neznámá. I proto, že tahle soutěž není jen ligou pro kluby z východu, jak zpočátku mnozí naznačovali a tvrdili. Není jen pro chudé, startují v ní i zástupci západních lig. A reprezentativní. Jakkoli nás Konferenční liga bavila a svou úrovní i překvapila, rádi bychom se vrátili do prestižnějších soutěží," nastínil příští cíle předseda slávistického představenstva.

I tak je rád alespoň za to a to zejména po sportovní stránce. "Kdybychom se letos nedostali do základní skupiny Konferenční ligy, mrzelo by to, ale ekonomicky by nás ztráta 80 či 90 milionů nepoložila. Ze sportovního hlediska by to však byla obrovská škoda. Vždyť jsme se dostali mezi třicet top klubů v Evropě, nemluvě o tom, že výsledky v pohárové Evropě jsou důležité pro naše obchodní partnery, fanoušky, o zviditelnění a zhodnocení hráčů nemluvě," připomněl na čtvrteční tiskové konferenci třiapadesátiletý funkcionář, jehož klub dokázal díky zviditelnění v evropských pohárech prodat hráče za stovky milionů korun.

Slavia B, Vyškov i Vlašim. Kteří 3 sešívaní mladíci se v Edenu dohodli na nových smlouvách a budou hrát FNL?

Zdroj: slavia.cz