FC Táborsko mění po 81 letech název, a to díky novému partnerovi slibujícímu stabilizaci i další kvalitativní posun...

FC Táborsko mění po 81 letech název, a to díky novému partnerovi slibujícímu stabilizaci i další kvalitativní posun...

Druhý nejsilnější klub na jihočeské mapě vstupuje do nadcházejícího ročníku druhé ligy pod novým názvem, který zní FC SILON Táborsko.

Vedení celku úspěšně završilo strategická jednání se společností SILON, jež sídlí v Plané nad Lužnicí. Jde o předního světového výrobce polyesterových vláken a polyolefinových kompaundů, který svou činnost provozuje od roku 1950 a základem jho úspěchu jsou trvalé inovace.

Název klubů se mění po dlouhých 81 letech. Od roku 1941 byl klub (dříve Spartak MAS Sezimovo Ústí, od roku 2011 FC MAS Táborsko) spojen s Moravskými akciovými strojírnami neboli investičním počinem rodiny Baťů na konci 30. let 20. století v Sezimově Ústí," připomněl web fctaborsko.cz.

"Přepsali jsme dějiny, po Baťovi přichází SILON. Je to významný krok ve stoleté historii klubu," pronesl na oficiálních stránkách předseda správní rady klubu FC SILON Táborsko Ondřej Dvořák.

Nový titulární partner v názvu představuje pro zaměstnavatele Kováče, Nešpora a spol. stabilitu a další kvalitativní posun klubu. Kontrakt byl zatím podepsán na tři sezony do léta 2025...

"Na spolupráci se společností SILON se velmi těšíme. Je to moderní, dynamická, celosvětová společnost, jejíž výrobky jsou všude kolem nás, aniž si to uvědomujeme – v autech, ve stavebnictví, kabelech, trubkách. Chci poděkovat vedení společnosti, že se v dnešní ekonomicky složité době stala naším titulárním partnerem. Moc si toho vážíme. Výkonný strategický ředitel společnosti Šuchrat Saidov je velkým fanouškem fotbalu. Věříme, že s jejich pomocí bude náš klub důstojně reprezentovat město Tábor a jihočeský region ve světě sportu," uzavřel výše zmíněný funkcionář Táborska.

Moulis: Duklu jsem si vybral, protože mě chtěl Rada. Je tady vše připravené na to, aby se hrálo o postup

Zdroj: fctaborsko.cz