Druholigový Prostějov ztrácí veterána Jiráčka. Exreprezentanta čeká nová role hrajícího kouče v MSFL...

Druholigový Prostějov ztrácí veterána Jiráčka. Exreprezentanta čeká nová role hrajícího kouče v MSFL...

Exreprezentant Petr Jiráček se po více než roční pauze, kterou strávil v barvách druholigového Prostějova, opět ocitl ve Zlíně. Nikoliv však už kvůli prvnímu týmu, nad nímž trenérsky bdí Jan Jelínek.

Stalo se tak kvůli potřebám juniorky ševců. Bývalý záložník Plzně, Sparty i Jablonce se totiž stal hrajícím asistentem rezervy, která se připravuje na nový ročník MSLF ve Vršavě. "Končila mi smlouva v Prostějově a rozhodoval jsem se, zda ještě vůbec na této úrovni zůstat. Nakonec přišla nabídka ze Zlína, která mi umožnila zůstat u fotbalu jako hráč a zároveň získávat zkušenosti i jako trenér. S rodinou bydlíme na Kudlově, máme dvě malé děti, na Vršavu to máme kousek, takže dohoda byla poměrně rychlá. Měl bych být prodlouženou rukou hlavního trenéra na hrací ploše a mladým klukům bych měl více přiblížit, o čem mužský fotbal vlastně je. Dalo by se říct, že klukům budu k ruce jako takový mentor, abych jim usnadnil přechod z mládežnických kategorií," vysvětlil na webu fcfastavzlin.cz jasně nejstarší člen žlutomodré družiny.

Jak se těší na třetí ligu? "Je to pro mě v podstatě nová soutěž, kterou prakticky neznám. Možná jednou jsem nastoupil ještě v Plzni za béčko v ČFL a snad jednou tady ve Zlíně v rámci MSFL. Takže i já se budu postupně sžívat. Osobně čekám spíš bojovnější fotbal jako ve druhé lize, ale řada mladých kluků tomu dodá rychlost a šmrnc. Je to taková moje vnitřní motivace. Kdo mě zná, ví, že jsem soutěživý a ani na tréninku se nenechám jenom tak předběhnout. Zatím to ještě zvládám, klukům stačím a věřím, že to tak ještě nějaký čas vydrží," přidal na oficiálních stránkách šestatřicetiletý veterán.

A co případná pomoc áčku? "To není otázka přímo na mě. Samozřejmě v případě potřeby bych se určitě snažil pomoct, ale myslím si, že trenér Honza Jelínek i sportovní manažer Zdeněk Grygera by si uměli nějak poradit. Kdyby však cítili, že mohu být v nějaké fázi sezony užitečný, udělám maximum, abych týmu prospěl. Teď je ale předčasné se o čemkoliv takovém bavit. Jisté nemám ani místo v juniorce," uzavřel s úsměvem středopolař, jenž si v letech 2012 - 2015 vyzkoušel německý chleba ve Wolfsburgu i Hamburku.

Moulis: Duklu jsem si vybral, protože mě chtěl Rada. Je tady vše připravené na to, aby se hrálo o postup

Zdroj: fcfastavzlin.cz