Klokani, Baník a Brno v přípravě úspěšní, Dynamo bylo krátké na Union Berlín a Boleslav ztratila výhru v posledních vteřinách

S dosavadním způsobem léta mohou být v Bohemians 1905 spokojeni, neboť dokázali položit na lopatky i pátého protivníka v řadě.

Po skalpu Táborska (5:3) a výhrách nad Cracovií (2:1), St. Pöltenem (3:1) i Ujpestem (1:0) si svěřenci Jaroslava Veselého poradili také s rakouským Lieferingem.

Akademie Red Bullu Salzburg klokani porazili u Mondsee o dvě branky, o což se svými trefami postarali Puškáč s Květem. Čisté konto pak udržel jak Valeš, tak jeho nástupce Bačkovský.

V dalším pátečním klání přišla Mladá Boleslav o výhru nad Varnsdorfem v posledních vteřinách hry. Z poslední akce utkání totiž dokázal vyrovnat svěřenec trenéra Holeňáka Richter.

Pokud jde o nové tváře, jež dorazily do města automobilů v průběhu letní přestávky, kouč Pavel Hoftych dal příležitost jak Polačekovi, tak Látalovi, Samkovi, Vaníčkovi, Darmovzalovi i Marečkovi, který dorazil do Boleslavi právě z Bohemky.

Dynamo České Budějovice bylo motivováno nedávnou výhrou nad Augsburgem a protože není na co čekat, páteční den se nesl i ve znamení jeho souboje s dalším bundesligovým zástupcem Unionem Berlín.

Tentokráte už však byl výběr Jozefa Webera na mírného favorita v Neukirchenu krátký a podlehl mu nejtěsnějším možným rozdílem, což zařídil osm minut před koncem první půdě Sequin. A nic na tom nezměnila ani snaha Zajíce, Škody, Hory nebo Potočného.

Proti třetiligové Kroměříži nastoupila brněnská Zbrojovka do dalšího přípravného duelu. A i když byla Hanácká Slavia Brnu srdnatým soupeřem, nováček nejvyšší soutěže v duelu přeci jen uspěl. V 51. minutě totiž Alli Musa nacentroval z pravé strany míč na zadní tyč a Fousek v akci nezaváhal. Více Brnu nevyšlo především kvůli velmi zodpovědně hrající defenzivě třetiligového celku.

Na úvod soustředění v Polsku si ostravský Baník vybral jako soupeře nováčka kyperské ligy Karmiotissu. A celek ze Slezska předvedl dobrý výkon, kterému chybělo jen více gólů. Baník byl po celou dobu lepším týmem a o svém vítězství rozhodl již ve čtrnácté minutě, kdy se zblízka po centru trefil Marek Jaroň.