Dostálek o sestavě Brna pro ligu: Vybereme ty, kteří jsou ochotni vydat se pro mužstvo a padnout na hřišti

Dostálek o sestavě Brna pro ligu: Vybereme ty, kteří jsou ochotni vydat se pro mužstvo a padnout na hřišti

Páté utkání v rámci přípravy zvládli hráči Zbrojovky vítězně, ale spokojený s výkonem příliš kouč Richard Dostálek nebyl. Na půdě Kroměříže jeho svěřenci uspěli po jediné brance utkání a stratég jihomoravského klubu registroval hned celou řadu nedostatků, na kterých je třeba před startem nové ligové sezóny zapracovat.

Brno v závěru uplynulé sezóny s předstihem slavilo návrat mezi tuzemskou elitu, ale je očividné, že svou prvoligovou příslušnost bude muset tvrdě obhajovat v každém zápase. Také výkon proti Kroměříži nebyl z kategorie přesvědčivých.

„V první půli jsme byli silní v kombinaci, soupeři jsme nepůjčovali balon, na míči to byl slušný výkon. Byli jsme ale totálně neproduktivní v pokutovém území, kde se rozhodují zápasy. To, co jsme dokázali vyřešit v předfinální fázi, se nám nedařilo dotáhnout. Bylo to dáno i tím, že soupeř byl houževnatý, hráli jsme do hlubšího bloku. Více jsme měli použít otáčení těžiště hry, to tam nebylo,“ hodnotil kouč Zbrojovky první dějství, které branku nepřineslo.

Po změně stran se Brno přeci jen prosadilo, ale jen jednou. „Prostřídali jsme, stejně jako soupeř, a mohli jsme přidat i další branky. Co se týká defenzivy, předvedli jsme dvě velké chyby, což je potřeba odstranit. Nebylo to něco, co by šlo za systémem, ale je potřeba se na to podívat a vyřešit to. Co se týká ofenzivy, nemůžu být spokojený s tím, jak jsme se prezentovali,“ pokračoval Dostálek.

„I díky tomu, že jsme přijeli do regionu našeho prvního ligového soupeře, který tu měl své lidi, a zápas se vysílal, takže ho naši soupeři měli možnost vidět, jsme s tou sestavou trošku manipulovali. Chtěli jsme vidět všechny zdravé hráče v akci, finální sestavu budeme ladit příští týden. Hráči si o místo v ní říkají na tréninku, bude záležet na tom, jak budou pracovat. Vybereme ty, kteří jsou ochotní vydat se pro mužstvo a padnout na hřišti. Hráči mají velký prostor ukázat, že jsou v sestavě právem,“ dodal trenér Zbrojovky.

Zdroj: fczbrno.cz