Pardubice ulovily posilu z mistrovské Plzně. Zkušenosti sbírala třeba v Boleslavi či Ostravě

Pardubice ulovily posilu z mistrovské Plzně. Zkušenosti sbírala třeba v Boleslavi či Ostravě

Východočeské Pardubice se připravují na další ligovou sezónu, ve které by chtěly být úspěšnější než v té poslední. Závěrečné boje o setrvání mezi tuzemskou elitou je to, čemu se chce klub hrající v azylu v Ďolíčku vyhnout. Nejen proto, že se již dostavuje jeho nový stadion. Jen krátce před prvním ligovým kolem hlásí další zajímavou tvář v kabině.

Čtyřiadvacetiletý středopolař Dominik Janošek se nedokázal prosadit v kádru ligového mistra z Plzně a míří do Pardubic. S novým zaměstnavatelem se začne připravovat na novou sezónu a o přesunu informovaly oba kluby skrze sociální sítě.

Někdejší mládežnický reprezentant přišel do Plzně v červnu roku 2018, ale do základní sestavy Viktorie se nedokázal prosadit. Nejvíce startů v barvách západočeského klubu posbíral na začátku minulé sezóny vinou početné marodky.

Janošek má v české nejvyšší soutěži odehráno 105 zápasů, ve kterých si připsal dvě trefy. Plzeň jej hned v několika případech vyslala za herní praxí na jiné adresy, konkrétně do Mladé Boleslavi, Zlína a na jaře tohoto roku do Ostravy. V minulosti hrával také za Slovácko či Brno.

Zdroj: fcviktoria.cz