Ambice na titul máme, ale nemá smysl se dávat hned od začátku pod ultimativní tlak, hlásí Holec

Ambice na titul máme, ale nemá smysl se dávat hned od začátku pod ultimativní tlak, hlásí Holec

Pražská Sparta již za pár dní odstartuje novou sezónu a hned v úvodu se bude rvát o možnost zahrát si na podzim v pohárové Evropě. V cestě přes druhé předkolo konferenční ligy stojí norský Viking, který českému zástupci rozhodně nedaruje nic zadarmo. Brankář Dominik Holec ale věří, že tato sezóna může být pro letenský klub úspěšná.

Důležitou část přípravy absolvovala Sparta během soustředění v Rakousku. Pod taktovkou nového trenéra se rýsuje základní sestava, ve které by mohl být jedničkou slovenský gólman. Nová sezóna již klepe na dveře a v kabině se všichni těší na soutěžní zápasy. „Těším se velmi, stejně jako celé mužstvo. Za pár dní startujeme, už jen ať to začne,“ líčí zkušený brankář.

Norský soupeř je oproti Spartě více rozehraný, ale Holec to vnímá i jako možnou výhodu, ze které lze odtušit jeho taktiku. „Může to být ale i výhoda. Víme, v jakém složení hrají, čím se prezentují. My jsme byli v plné přípravě a odehráli dobré zápasy. Ostrý start to je, ale co je pro fotbalistu lepší než hrát takové zápasy... Musíme být co nejlépe připravení, věřím v sílu mužstva,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro Sport.cz.

Sparta by také ráda ukončila až nezdravě dlouhý půst a ukořistila mistrovský titul. „Co jsem tady byl, věřil jsem všechny předchozí sezony. Od začátku věřím v sílu mužstva. Nepřišel jsem s ničím jiným, Sparta musí mít největší ambice. Nemá ale smysl dávat se hned od začátku pod ultimativní tlak. Chceme, aby se na nás dalo dívat, aby byli fanoušci spokojení. Věřím, že máme dostatečnou sílu, abychom úspěšní byli a dostali se tam, kam Sparta patří,“ dodal Holec.

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.