Bílek: Chceme zvládnout úvod sezóny. Od toho se všechno odrazí. Cíle máme jasně dané

Bílek: Chceme zvládnout úvod sezóny. Od toho se všechno odrazí. Cíle máme jasně dané

Před rokem vstupovali do nové sezóny nezdarem v pohárové Evropě, ale zklamání si určitě vynahradili ziskem mistrovského titulu. Jen málo lidí tipovalo Plzeň na triumf, o to sladší pak bylo cennou trofej přebírat. Již za pár dní začne pro Plzeň nová výzva a tou první bude uspět v rámci druhého předkola Ligy mistrů proti finským Helsinkám.

Cíl je jasný. Několikaletý půst v pohárové Evropě vyprázdnil klubovou pokladnici, kterou je třeba opět naplnit. Navíc se jedná o atraktivní zápasy, které zvýši povědomí i samotného klubu. „Naším cílem je postoupit do základní skupiny evropských pohárů, takže nám nezbývá nic jiného než zabrat a postoupit. Vstup do sezony bude těžký, ale děláme teď maximum proto, abychom se na to připravili,“ nechal se slyšet na předsezónní tiskové konferenci kouč Michal Bílek.

Vedle boje o Ligu mistrů čeká na Viktoriány také vstup do české nejvyšší soutěže, kde červenomodří budou obhajovat titul. Nebude to nic snadného, protože kromě Slavie a Sparty jsou tu i další kluby, které mohou do konečného pořadí promluvit. Slovácko poslední roky vykazuje zajímavou kvalitu, také Ostrava s koučem Vrbou může posbírat dost bodů.

„Do ligy vstupujeme s tím, že chceme zvládnout její úvod. Od něj se všechno odrazí. Budeme se snažit být na čele, uděláme pro to maximum a uvidíme, na co to bude stačit. Budeme se soustředit na obě soutěže, které chceme hrát. Musíme uspět na obou frontách! Naším cílem je pokusit se dojít do Ligy mistrů a v lize být po celou dobu nahoře,“ uzavřel Bílek.

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.