Perspektivní posila pro zadní řady Jablonce. Z Itálie míří na sever Čech obránce Heidenreich

Perspektivní posila pro zadní řady Jablonce. Z Itálie míří na sever Čech obránce Heidenreich

Na severu Čech chtějí hodit za hlavu hrubě nevydařenou uplynulou sezónu v té nadcházející zabojovat o přední příčky v tabulce a třeba opět nakouknout do pohárové Evropy. Změnou na trenérském postu to začalo, ale následují také změny v kabině. Jen krátce před prvním ligovým kolem hlásí Jablonec zajímavou posilu do zadních řad.

Do české ligy se vrací po roce dvaadvacetiletý stoper David Heidenreich, který přichází na roční hostování z Atalanty Bergamo. Mládežnický reprezentant by měl v Jablonci sbírat herní praxi, stejně jako v minulé sezóně v druhé italské lize v barvách Spal Ferrara.

Odchovanec Teplic odešel do Itálie již v roce 2016, ale v roce 2020 se vrátil na Stínadla, za které odehrál v české nejvyšší soutěži devět utkání. Jeho rozlet ale zbrzdilo vážné zranění kolene a nucená operace.

„Vždycky jsem chtěl hrát českou ligu, to byl můj sen a ten jsem si splnil v Teplicích. Teď, když se ozval Jablonec, tak si myslím, že by to mohla být skvělá štace. Když mě Jablonec oslovil, tak to bylo dá se říct jednoznačné i díky tomu, jaký se tady tvoří tým a díky trenérovi. Obecně vnímám Jablonec vysoko v české lize,“ nechal se slyšet perspektivní obránce.

Jablonec věří, že v nové sezóně může být pro tým přínosem. Stejného dojmu je také agent, který jej zastupuje. „Nový trenérský tým Jablonce má jasnou představu o stylu hry, který chce praktikovat, i typologii hráčů, které pro ni bude potřebovat. Osobní rozhovory s trenérem Hořejšem hrály v Davidově rozhodnutí zásadní roli. Je pro nás důležité, že hráč dostane šanci ukázat své přednosti a zabojovat také o místo v úspěšném týmu reprezentační jednadvacítky. David je zdravý a natěšený na novou výzvu, pro tým Jablonce by měl být okamžitým a velmi zajímavým posílením,“ okomentoval angažování na klubových stránkách hráčův agent Viktor Kolář z agentury Sport Invest.

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.