Šípoš: Souboje s kluby z Bundesligy byly skvělou prověrkou. Věřím, že naše výkony budou gradovat

Šípoš: Souboje s kluby z Bundesligy byly skvělou prověrkou. Věřím, že naše výkony budou gradovat

Jihočeské Dynamo v pátek odehrálo čtvrtý přípravný zápas, druhý po sobě proti celku z německé Bundesligy. České Budějovice sice na soupeře z Berlína nestačily a padli 0:1, avšak Unionu byly vyrovnaným sokem. Však také v kabině vládla i přes porážku dobrá nálada a vidina, že posbírané zkušenosti během soustředění mohou zúročit v tuzemské lize.

Soustředění v Rakousku jim poskytlo zajímavé zápasy a herně v nich dokázali obstát. Hráči Dynama hráli proti účastníkovi dalšího ročníku Evropské ligy vyrovnanou partii a prezentovali se zajímavým výkonem. „Zápas se mi hodnotí těžko, soupeř byl kvalitní a hrál trochu jiným stylem než Augsburg, se kterým jsme hráli před pár dny. Ukázali kvalitu, byli fyzicky velmi dobře připravení a nedali nám nic zadarmo,“ říká slovenský strážce svatyně Dynama,“ nechal se slyšet slovenský brankář David Šípoš.

Opora mezi třemi tyčemi kvituje, že jeho tým mohl změřit síly proti týmům z Bundesligy. „Myslím si, že to byla skvělá prověrka. Jsou to soupeři, kteří mají podobnou kvalitu jako týmy z české ligy, minimálně ty z horní poloviny tabulky. V lize jsou zápasy jiné než v přípravě, mužstva si spoustu věcí zkoušejí, hodně trénují, stejně tak ale i my. Působili jsme v zápasech dobře, sami sobě, trenérům a realizačnímu týmu jsme dokázali, že máme na to porovnávat se s takovými soupeři. Věřím, že výkony budou ještě gradovat, takové zápasy jsou ale stoprocentně dobrou prověrkou,“ pokračoval slovenský legionář.

Na Jihu Čech je po příchodu dalších dvou jeho krajanů již pět jmen ze Slovenska, proto by se dalo hovořit o malé enklávě našich východních sousedů. „Vnímám to pozitivně. Ať přijde jakýkoliv hráč, jsem rád. Ale u nich je plus, že jsou ještě navíc ze Slovenska. Máme víc společného, můžeme si popovídat, hrávali jsme proti sobě ve slovenské lize, takže máme společnou minulost. A za to jsem rád. Vycházíme spolu skvěle, rozumíme si a vypadá to, že už je tady taková malá slovenská enkláva. Minimálně pro týmového ducha je to skvělé,“ dodal gólman Budějovic.

Zdroj: dynamocb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.