Nørgaard o kabině Sparty: Je tu dobrý mix talentovaných odchovanců a zkušených reprezentantů

Nørgaard o kabině Sparty: Je tu dobrý mix talentovaných odchovanců a zkušených reprezentantů

Pražská Sparta doznala během léta celé řady změn. Těmi zásadními jsou odchod Adama Hložka do Leverkusenu, ale také angažování reprezentačního útočníka Jana Kuchty. V neposlední řadě je to ale také příchod dánského kouče Briana Priskeho, který si sebou přivedl i zahraniční pomocníky.

Vrátit letenskému celku lesk pomůže Priskemu je ho krajan Thomas Nørgaard, kterého si zvolil za asistenta. Na konci soustřední v Rakousku mu bylo položeno několik dotazů, jak vnímá aktuální rozložení sil v kabině.

„Myslím si, že máme tým s opravdu dobrou partou hráčů. Je to dobrý mix se spoustou talentovaných hráčů s velkým sparťanským srdcem, kteří se prosadili v akademii. Zároveň máme několik zkušených hráčů z reprezentace, kteří dosahují mezinárodní úrovně a opravdu se snaží jít mladým klukům příkladem. Ukázat jim, že to není jen o tom být fotbalistou, ale také o tom být hráčem Sparty,“ nechal se slyšet devětatřicetiletý Dán.

Stejně jako hlavní kouč má na hráče vysoké nároky a během přípravy jim dali pořádně do těla. „Vždy budu, a nikdy nepřestanu, klást velmi vysoké nároky na rychlost, v jaké jsme schopni hrát a na to, abychom byli připraveni na všechna drobná rozhodnutí. Pokud v nich budeme opravdu dobří a pokud dokážeme posunout úroveň našeho způsobu hry, každý na tribuně si bude říkat, že naše hra je mnohem rychlejší," dodal Nørgaard.

Zdroj: sparta.cz