Matějka: Určitě musíme postoupit do první ligy. V Dukle jsou ty nejvyšší ambice, žádný jiný výsledek se ani nebere

Matějka: Určitě musíme postoupit do první ligy. V Dukle jsou ty nejvyšší ambice, žádný jiný výsledek se ani nebere

Dukla se necelé dva týdny před rozjezdem nového ročníku FNL posílila v Plzni, odkud dorazil na Julisku na roční hostování čtyřiadvacetiletý forvard Lukáš Matějka.

Ten má za sebou angažmá v Pardubicích, Českých Budějovicích i Ústí nad Labem a v Dejvicích by měl útočit na základní sestavu...

"Nějaké jiné nabídky byly, ale více méně jsem se postupem času zabýval jenom Duklou. Od přestupu očekávám, že pomůžu Dukle k těm výsledkům, které jsou v kabině dané. Věřím, že já pomůžu týmu, a zároveň že tým k dobrým výkonům pomůže i mě. Chtěl jsem jít do klubu s ambicemi navíc tady o mě projevili velký zájem," ozřejmil na webu fkdukla.cz sám útočník.

Svou roli sehrála i přítomnost známého trenérského bouřliváka Petra Rady. "Trenér Rada je zkušený trenér, mluvili jsme spolu i po telefonu, takže nějakou roli to hrálo. I z jeho strany jsem navíc viděl zájem. Asi právě celkový zájem klubu o mě bylo to hlavní, co rozhodlo že půjdu sem," přidal na fkdukla.cz hráč, jenž má rád hru ve vápně a je spíše silovým typem.

Co je třeba udělat k tomu, aby byla následující sezona úspěšná? "Určitě musíme postoupit do první ligy. Tady v Dukle jsou ty nejvyšší ambice, žádný jiný výsledek se ani nebere, protože Dukla je velký klub. Když se bude hrát ve vrchních patrech a postoupí se, věřím, že i mě to pak posune k lepším výkonům. K tomu abych hrál dobře potřebuju pomoc týmu. Pak dám nějaké góly a budu hrát dobře," uzavřel na webu fkdukla.cz Matějka, jehož celek čeká 22. 7. příprava proti Teplicím.

Jak zrušit 2. ligu? Nařídit jí v krizi umělé vyhřívání. Stane se přeborem ligových béček? LFA dala efotbalu za pravdu!

Zdroj: fkdukla.cz