Nastoupí Kuchta po neodpykaném trestu už proti Liberci? Celou situaci musela zkoumat FIFA

Nastoupí Kuchta po neodpykaném trestu už proti Liberci? Celou situaci musela zkoumat FIFA

Reprezentační útočník Jan Kuchta může za Spartu v prvním utkání české nejvyšší soutěži nastoupit, byť si neodpykal jednozápasový trest ještě v dresu Slavie, než přestoupil do Lokomotivu Moskva.

Známý případ, se kterým si nevěděly rady ani zdejší orgány. Jan Kuchta byl v prosincovém utkání v dresu Slavie vyloučen a od disciplinární komise obdržel trest na jedno utkání. Jenomže poté v zimě přestoupil ro ruského Lokomotivu Moskva, kde nastoupil jak do pohárového utkání, tak ligového duelu.

Po půlroce v Rusku pětadvacetiletý útočník zamířil na hostování do pražské Sparty a strhly se horlivé diskuze, zdá může Kuchta nastoupit v prvním ligovém kole Fortuna ligy. „Kuchta odcházel do Ruska s trestem zastavení závodní činnosti na jedno soutěžní utkání a tento trest měl přenesený do svého záznamu v tzv. Transfer Matching Systemu. Disciplinární komise LFA se případem v minulých týdnech intenzivně zabývala, měla k dispozici několik oficiálních dokumentů z ruské fotbalové federace, a především pak nový záznam v systému FIFA TMS (FIFA Transfer Matching System,“ sdělil předseda disciplinárky Richard Baček, jehož slova citoval web sport.aktuality.cz.

„Podle tohoto systému nemá nyní Kuchta při návratu z Ruska do české ligy uvedenou žádnou sportovní sankci. Především na základě tohoto záznamu můžeme potvrdit, že naše disciplinární komise nyní neeviduje vůči Kuchtovi žádný disciplinární trest a hráč může nastoupit za Spartu k prvnímu ligovému utkání ročníku 2022/23,“ nabídl web sport.aktuality.cz slova předsedy disciplinární komise.

Zdroj: sport.aktuality.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.