Kouzla slávistických trenérů? Kačaraba a Hromada na soupisce jsou, i když hrát nemohou a Ševčík s Teclem stojí

Kouzla slávistických trenérů? Kačaraba a Hromada na soupisce jsou, i když hrát nemohou a Ševčík s Teclem stojí
OBSAHUJE VIDEO

Slávistická výprava to vzala do Gibraltaru přes Málagu. O čem všem hovořili před úvodním měřením sil s tamním celkem St. Joseph's FC asistent hlavního trenéra Zdeněk Houštecký a obránce David Jurásek?

"Je to začátek sezony, kluci se po přípravě vždycky na mistrovský zápas těší, stejně jako všichni. Bude to specifické, je to první kolo evropského poháru s méně známým soupeřem. Těšíme se, musíme vyhrát. Když jsme viděli video, které připravil Jarda Köstl, tak oni jsou na tom technicky slušně. Budeme určitě hrát do plné obrany, kterou budou mít zajištěnou. Pro nás je tam nezvyklá umělá tráva, takže uvidíme až na místě. Ale tenhle zápas je povinnost zvládnout a dostat se dál," vyprávěl na klubovém webu spolupracovník Jindřicha Trpišovského.

Sešívaní nemohou ve 2. předkole EKL použít Petra Ševčíka ani Stanislava Tecla. To vše i přesto, že se na ní nalézají Taras Kačaraba či Jakub Hromada, kteří stejně nemohou nastoupit. "Vždycky se to odvíjí od momentální formy hráčů. Je to jen na tenhle dvojzápas, když postoupíme, čeká nás Panathinaikos. Tam budeme soupisku tvořit znovu. Teď jsme na soupisku dali Tarase Kačarabu i Kubu Hromadu, kteří mají trest, aby se jim vymazali zápasy, které musí stát. A pak se kvůli tomu nevešli na soupisku další hráči. Ale vždycky je to podle formy. Konkurence je tu obrovská," poodhalil Houštecký před čtvrtečním startem.

První evropský zápas kariéru čeká na exboleslavského Juráska. "Konečně to vypukne. Doufám, že jsme dobře nachystaní. Příprava byla dlouhá, snad prodáme to, co jsme natrénovali. Na umělce jsem vyrostl, snad si ještě něco pamatuju. Teď už se samozřejmě hraje spíš na klasické trávě, ale věřím, že to zvládneme. Každopádně to bude změna," zakončil na webu slavia.cz jednadvacetiletý fotbalista z vršovické Fortuna arény.

Samek by v Mladé Boleslavi setrvat vůbec nemusel. Je to interní věc Slavie, uvidíme, zda u nás zůstane, říká Hoftych

Zdroj: slavia.cz