Plocha na Letné? Kluci z ní jsou nadšení, musíme poděkovat klubu, že máme hřiště v co nejlepším stavu, hlásí Pešek

Plocha na Letné? Kluci z ní jsou nadšení, musíme poděkovat klubu, že máme hřiště v co nejlepším stavu, hlásí Pešek

Viking Stavanger dorazil do české metropole dobře naladěn, za což mohou jeho poslední dva tříbodové zisky v Eliteserien proti Lillestromu a Kristiansundu.

I přes běžící norskou ligu by však měla být mírným favoritem pořád Sparta. Už jen proto, že se úvodní duel 2. předkola Konferenční ligy odehraje na její Letné.

"Když jsme se v kabině bavili o novém trávníku na Letné, kluci z něj byli nadšení. Drželo to, nikomu to neklouzalo. Musíme poděkovat klubu, že máme hřiště v co nejlepším stavu," pochvaloval si Jakub Pešek.

Jednoznačným cílem pro čtvrteční večer je vítězství. "Budeme chtít první zápas zvládnout co nejlépe, aby se nám tam jelo dobře. Fotbal v odvetě na umělé trávě bude úplně jiný," předpověděl český reprezentant na předzápasové tiskové konferenci.

Nebude výhodou soupeře parťanská nerozehranost? "Neřešíme, že se norská liga už hraje. My budeme mít stadion naplněný našimi fanoušky a chceme jim to vrátit," obrátil se na příznivce svěřenec Briana Priskeho.

Jakého soupeře očekává? Rudí se podle něj spíš než na protivníka soustředí na své zbraně. "Viking bude hrát týmově, my je ale budeme chtít přelstít naší týmovostí. Chceme vstoupit do sezony dobře a vyhrát, aby byla nálada dobrá. Víme, že nás čeká důležitý zápas a zvládneme to. Nečeká nás nic jednoduchého. Věřím ale, že jsme skvěle připravení. Víme, jaké mají slabiny i v čem jsou silní. Připravujeme se hlavně sami na sebe," zakončil exliberecký fotbalista.

Novinky ze Sparty? Hanousek už je pryč, Rosický si pojistil budoucnost 8 mládežníků ze strahovské akademie

Zdroj: sparta.cz