Zelený ho oslnil a Sadílek už má na hru velký vliv. Co řekl Priske o dalších nováčcích Mejdrovi, Daňkovi a Fortelném?

Zelený ho oslnil a Sadílek už má na hru velký vliv. Co řekl Priske o dalších nováčcích Mejdrovi, Daňkovi a Fortelném?
OBSAHUJE OHLASY

Dánský odborník Brian Priske má za sebou první pozápasovou tiskovou konferenci ve službách dvaanáctinásobného českého mistra z Letné. Jak se mu hodnotila domácí bezgólová remíza s Vikingem Stavaner? Část jeho odpovědí vyšly na webu sparta.cz.

O atmosféře na Letné...

"Moc jsem si to užil. Fanoušky budeme ale potřebovat po celou sezonu. Je důležité mít takovouto podporu v každém zápase. Přestože jsme jim nedali výhru, což mě moc mrzí, doufám, že si zápas užili. Doufám, že viděli u hráčů snahu, a přestože to bylo pro nás náročné utkání, tak i některé nové herní prvky, jako velkou intenzitu nebo vysoko postavenou obrannou linii, na které jsme pracovali. Myslím, že některé naše novinky jsou je vidět a doufám že fanouškům přineseme v budoucnu spoustu výher. Fanoušci byly opravdu fantastičtí a nebylo ani znát, že jich pět tisíc chybělo. Takovou podporu budeme potřebovat."

O zklamání z výsledku...

"Samozřejmě jsem z výsledku zklamán, ale je to pouze výsledek, z kterého jsem zklamán. Musím říct, že soupeř měl opravdu dobrého golmana, který nám to dnes ztížil. Na to, že to bylo první utkání, jsem z předvedené hry potěšen. Přestože jsme spolu jen 5 týdnů, na hřišti jsme jak fyzicky, tak ofenzivně dominovali. Chyběla tomu zkrátka tečka v podobě gólu. V evropských zápasech je samozřejmě lepší vyhrát domácí utkání. Do Norska bychom ale tak či onak jeli pro výhru, opět s cílem dominovat na hřišti."

O spoustě šancí a žádné trefě...

"Nevěřím ve štěstí, brankář prostě chytal dobře. Z taktického hlediska nemám hráčům co vytknout, udělali, co mohli, aby obranu prolomili. Soupeř hrál v deseti za balonem, v poslední desetiminutovce dokonce hráli se šesti obránci. Otevřít takový blok je vždy náročné, nám se to ovšem několikrát podařilo, jen jsme bohužel neskórovali. Mám radost, jak jsme hráli s balonem i bez balonu. Pokud budeme hrát příště stejně, určitě branky vstřelíme. Kuchta, Čvančara i Hancko měli velké šance a věřím, že je příště promění.

O pasivitě soupeře...

"Viděli jsme mnoho zápasů, v některých dokonce presovali. Čekali jsme, že budou hodně defenzivní, ale trošku nás překvapilo, že až tolik, hlavně v posledních 15 minutách. Prolomit obranu takto bránicích týmu, je ve fotbale jedna z nejnáročnějších věcí. My ale zkrátka musíme najít řešení a párkrát nám chyběl opravdu jen kousek. Gól jsme měli dát v první půli, pak by byl zápas mnohem otevřenější a věřím, že by pak branek přišlo více."

O nevyužití řady standardek...

"Bylo by super proměnit jednu z nich, hráči dělali, co mohli. Myslím, že jsme měli asi 14 rohů několik dlouhých autů, kterými jsme Vikingu zavařili. Z těchto situací jsme si vytvořili několik šancí, třeba Hancko měl minimálně jednu. Jak říkám, měli jsme mnoho šancí, z čehož jsem šťastný, ale prostě to tam někdy nepadne, což je fotbal. Dokud ale pracujeme na sto procent a do všeho jdeme správně nastaveni, tak budu spokojen. Pokud to tak bude i nadále, budeme postupně přidávat i branky a následně i body. Soupeře jsme do zároveň ničeho nepustili, za což patří hráčům poklona."

O výkonech novách tváří v kádru...

"Se všemi jsem vcelku spokojený, hráli dobře. Kuchta dřel a měl několik šancí. Pracoval pro tým, udělal spoustu práce v presingu i represingu a věřím, že brzy přidá i první branku. Sadílek a Fortelný dominovali záloze. Sadílek naběhal snad 13 kilometrů a na to, jak je tu krátce, má už velký vliv na hru. Fortelný je velmi kvalitní na míči a velmi nebezpečný na soupeřově polovině. Mejdr se bude neustále zlepšovat, zrovna pro něj je náš styl hry založený na držení míče úplně nový, přesto měl již celou řadu dobrých centrů. Zelený mě opravdu oslnil. V kabině je tichý, ale zároveň prvotřídní profesionál, který je klidný na míči a dává nám mnoho možností do rozehrávky. Pro Daňka byl zápas těžký, přišel do utkání v okamžiku, když už byl soupeř hodně zatažený. Přípravu měl ale výbornou a je na dobré cestě, jsme s ním celkově spokojeni. Každý, kdo byl na hřišti chtěl vyhrát a bylo to vidět."

Fortelný: Možná jsme mohli brankový prostor zasypávat více centry, pro nás bylo složité se tam jakkoliv dostat

Zdroj: sparta.cz