Fanoušci Vikingu šokovali pořadatele na Letné. Do Prahy si s sebou přivezli pytle a po zápase po sobě uklidili kotel

Fanoušci Vikingu šokovali pořadatele na Letné. Do Prahy si s sebou přivezli pytle a po zápase po sobě uklidili kotel

Na takovou návštěvu fanoušků hostujícího celku budou pořadatelé na Letné ještě pravděpodobně dlouho vzpomínat. Ačkoliv totiž fanoušci hostujícího Vikingu Stavanger po celé utkání neúnavně podporavali v prvním utkání druhého předkola Konferenční ligy svůj milovaný celek, nezanechali po sobě žádný bordel. Naopak, ještě po sobě uklidili!

„Tohle jsme ještě neviděli," žašli letenští pořadatelé po utkání se Stavangerem, kdy po hostujícím kotli od Norů našli pouze pět pytlů s odpadky. Běžně to totiž samozřejmě po návštěvě hotujících fanoušků nebývá zvykem. Spíše naopak.

„Tak to je neuvěřitelný, zvlášť v Čechách, kde po sobě málokdo něco uklidí :-)," komentovala posléze sdílený příspěvěk na Twitteru například redaktorka Radiožurnálu Alena Benešová s tím, že když odchází ona sama po zápase z jakéhokoli stadionu, tak tam zůstane vždycky nepořádek.

Výsledek úklidu norských fanoušků Stavangeru Viking.

Každopádně, fanoušci norského protivníka Sparty po sobě zanechali celkově dobrý dojem. „Upřímně a stydlivě přiznávám, že bych si na konci zápasu přál být s nima v kotlíku. Třetinu zápasu neviděli, protože skákali zády ke hřišti, plichtička 0:0 skvělá, neskutečná víkendová vožíračka v Praze. Ten svět je krásnej!," komentoval výkon fans Vikingu jeden z fanoušků. „Oni včera hlavně úplně skvěle fandili. Tleskali i fans ACS. Tak by to mělo být," neskrýval radost ani Zdeněk Koutský z twitterového účtu podcastu Sparťanské Noviny.

A kdo ví, třeba tato událost motivuje i české (nejen) fanoušky k podobnému jednání. „Mě fascinuje, jak fanoušci na stadionu svého milovaného klubu nechávají po sobě strašnej bordel. Fakt problém při odchodu vzít těch pár tácku a odpadků. A po cestě ven je vyhodit. Ale to je celospolečenský problém na všech veřejných místech," napsal na Twitteru další z příznivců Sparty. „Mě spíš udivuje, že to není normální. Narážím na to, že po sobě vůbec fanoušci můžou nechat takovej bordel a jít s klidem domů," podotkl jiný z fotbalových příznivců.

Paříž chtěla učinit výměnu zahrnující Neymara, Citizens ale s díky odmítli. Co stálo v odpovědi?