Ščasný: Sparta s Hložkem by uspěla. Kuchta byl bez podpory, křídla z jsou formy. Pozor, můžou bránit i doma

Ščasný: Sparta s Hložkem by uspěla. Kuchta byl bez podpory, křídla z jsou formy. Pozor, můžou bránit i doma

Hrozí, že budou mít problémy s hlubokým blokem a začnou toho využívat soupeři," varuje v rozhovoru por iSport.cz sparťanskou ofenzívu a kouče Priskeho někdejší kouč pražské Sparty Zdeněk Ščasný.

„Kdyby Sparta vstřelila gól, vše bylo jinak. Šance měla, především v první půli. V závěru už se mi vybaví snad jen Čvančarova hlavička. Je úplně evidentní, že chybí hráč, jako byl Hložek, který umí vstřelit gól. A dodal bych, že schází i Dočkal, který branku uměl připravit. Chápu, že už je nikdo nevrátí, ale jsem přesvědčený, že s nimi by Sparta vyhrála,“ konstatoval kouč, který za sebou ve Spartě zanechal výraznou stopu. A varoval, že by trápení v ofenzívě fotbalistů z Letné mohlo mít i dlouhodobý charakter.

Ukazuje to, že se to budou muset naučit, protože pokud bude Sparta chtít soupeře presovat, čímž ho zatlačí k brance, tak se tyto situace budou opakovat. Jinak budou ztrácet body s týmy, které je přečtou a budou chtít jen bránit. Nicméně si myslím, že rozdíl v kvalitě obou mužstev byl velký a Sparta nejspíš postoupí. Ale trable v koncovce je mohou pronásledovat,“ domnívá se Ščasný, podle něhož byl právě Hložek fotbalově vždy úplně jinde, než jeho současné náhrady ve Spartě. „Karabec či Daněk jsou zajímaví hráči, rostou, budou se vyvíjet, ale zatím v sobě nemají to, co měl v sobě Hložek. Byl silný na balonu, dokázal se uvolnit, nevadilo mu balon přijmout zády k brance a gól uměl sám vstřelit nebo připravit. To buď v sobě máte, nebo ne. Je jasné, že se jeho absence projeví, ale nechci, aby to vypadalo jako pláč nad rozlitým mlékem. Sparta ho prostě musí nahradit,“ poznamenal čtyřiašedesátiletý trenér.

Podle něj Sparta přes léto zapracovala na výstavbě hry, na což paradoxně doplatil záložník Fortelný. „Často chodil pro balony, ale jeho tvořivost, tedy to co ho zdobilo v Teplicích a jak si ho pamatuji ze Sparty já, tam tolik nebyla. A přitom nehrál špatně. Ze středních záložníků vypadal nejlíp, ale jeho silné stránky se projeví právě kolem vápna,“ komentoval Ščasný výkon třiadvacetiletého záložníka s tím, že ho zklamala prakticky neviditelná křídla kádru z Letné. „Oba hráči na krajích Pešek i Haraslín byli špatní, což je obrovský problém, když hrajete doma, chcete hrát nátlakově, tlačit se do koncovky a nemáte kraje, tak jste v úzkých.“

To se pak podle Ščasného odrazilo i na výkonu letní posily Sparty, navrátilce Jana Kuchty v útoku. „Kuchta měl výborný pohyb, skvěle se nabízel a evidentně jim hodně pomůže. Je to přesně hráč, kterého potřebovali. Ale nedostal dobrý míč. Proto jsem zmiňoval Hložka s Dočkalem, kteří by mu ho třeba připravili,“ uvedl.

Podle Ščasného bude nyní důležité, jak se Sparta v odvetě popasuje s umělým trávníkem, který ji v Norsku čeká. „Umělka je vždycky komplikace. Je to jiné. A nikde není psáno, že to Norové doma otevřou a budou hrát jinak. Vůbec bych se nedivil, kdyby hráli stejně jako v Praze,“ řekl na závěr rozhovoru pro server iSport.cz.

Zdroj: iSport.cz

Ten Hag není spokojený. Od vedení Manchesteru žádá posily a těší se na začlenění Ronalda