Římané zbrojí, ale pozadu nechce zůstat ani Lazio. Co brání v příchodu Marcela?

Římané zbrojí, ale pozadu nechce zůstat ani Lazio. Co brání v příchodu Marcela?

AS Řím v posledních týdnech výrazně zbrojí na novou sezónu, ale pozadu nechce zůstat ani druhý slavný klub z italské metropole. Aktuálně se šíří zvěsti, že by mohl do tábora klubu, ve kterém vládne pevnou rukou kouč Maurizio Sarri, mohl zamířit brazilský veterán Marcelo.

Na sociálních sítích berou tuto věc fanoušci za hotovou věc a jen čekají, kdy budou moci velkou hvězdu přivítat oficiálně. Jednání však stále probíhají, ačkoliv i samotný hráč už údajně kývnul na možnost zahrát si v nové sezóně pod barvami Lazia. Návrat do rodné země do klubu Fluminense, který jej vychoval, se tak nejspíše odkládá.

O nabídky někdejší tváře Realu Madrid nouzi nemá, ale nejblíže v jeho zisku má být právě italský klub z Říma. „Marcelo tak okamžitou reakci fanoušků nečekal. Příjemně ho překvapila a úplně upozadila všechna další jednání. Láska k městu a vřelost fanoušků si ho získaly,“ prozradil skrze tamní média zprostředkovatel kontraktu Stefan Quadri.

V cestě však stojí několik překážek, které je třeba rychle vyřešit. Třeba názor kouče Sarriho, který vyslovil pochybnosti nad jeho kondicií. Marcelo v uplynulé sezóně za Bílý balet téměř nenastupoval, avšak tato slova vyvrací s tím, že je plně připraven na novou výzvu.

Další překážkou jsou požadavky hráče ohledně délky kontraktu a mzdy. Brazilský legionář požaduje 2,5 milionů eur a smlouvu na tři roky, což se vedení klubu příliš nezamlouvá. Marcelo však nabídl cestu kompromisu, kdy je ochotný prokázat své kvality a svůj plat částečně provázat s počtem odehraných utkání.

Zdroj:  noibiancocelesti.com

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.